Νίκησε τη Φιλιππιάδα στο Γλυκόριζο και παρέμεινε στην κορυφή ο Ακράτητος

Τέταρτη νίκη σε ισάριθμα ματς για τον Ακράτητο Ακροποταμιάς, ο οποίος κέρδισε με 0-2 τον ΑΟΦ στο Γλυκόριζο.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τα ηνία στη σημερινή αναμέτρηση στο γήπεδο του Γλυκορίζου, όμως κατάφεραν να κλειδώσουν την τέταρτη σερί νίκη τους στο 90'. Ο "ΑΑ" άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, όταν από βολέ του Αλεξίου, ο Φάκος την έσπασε στον Πάνο, ο οποίος με σουτ έκανε το 0-1. Η ομάδα της Ακροποταμιάς που είχε σωρεία χαμένων ευκαιριών με τους Πάνο και Φάκο, να καθαρίσει νωρίτετα την αναμέτρηση απέναντι στους τυπικά γηπεδούχους που πάλευαν για την ισοφάριση, κατάφεραν να κλειδώσουν το τρίποντο της νίκης στο 90ο λεπτό, όταν ο Παπανδρέου μπήκε από πλάγια και ανατράπηκε κερδίζοντας πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Καλεύρας, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Πάντως, στο στρατόπεδο της Φιλιππιάδας διαφώνησαν έντονα με την απόφαση του διαιτητή Καραγιάννη.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Παπανίκου Βαγγέλης - Κυριακού Χρήστος

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Νάσιος, Λάμπρου, Ευαγγέλου, Κίτσιος, Λαμπρούσης, Αλεξίου, Μπάσιος, Τσοκανάς, Δήμος, Μπακοδήμος, Παπαρούνης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας): Αλεξίου, Βαγγελής (82' Κολιογιάννης), Ανδρέας, Κοντούρης, Μπίτζος, Σμύρης, Φάκος, Καλεύρας, Κώστας (46' Καραχάλιος), Παπανδρέου, Πάνος (86' Σανιδάς)