"Διπλό" στο 90' για το Κομμένο στο Κορφοβούνι

Χάρη σε ένα γκολ του Γιαννούλη, στο 90', ο ΠΑΣ Κομμένου, πέρασε από το Κορφοβούνι, με 2-3.

Σημαντική νίκη πέτυχε μέσα στο Κορφοβούνι, ο ΠΑΣ Κομμένου, χάρη σε γκολ του Γιαννούλη, στο 90', με 2-3. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό, όταν από σέντρα του Κωσταδήμα, ο Κοντογιάννης με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Στο 23ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Ζίου βρέθηκε φάτσα με το τέρμα, και έγραψε το 1-1. Στο 34ο λεπτό, σημειώθηκε μια φάση που σημάδεψε το ματς, με το Χαλκιά να αποχωρεί με σοβαρό τραυματισμό στον ώμο, και οι ευχές όλων είναι για την υγεία του ποδοσφαιριστή. Στο 35ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν με στημένη μπάλα όμως ο Κόπανος έδιωξε, για να πάνε οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα ισόπαλες, με 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, στο πρώτο τέταρτο ο Κωσταδήμας είχε δύο καλές στιγμές που δε μετουσιώθηκαν σε γκολ, για να μοιράσει την ασίστ στο 73ο λεπτό, στο Μόσχο, που μόλις είχε περάσει ως αλλαγή, και με σουτ μέσα από την περιοχή έγραψε το 1-2. Στο 76ο λεπτό, το Κομμένο είχε την ευκαιρία να πάρει σαφές προβάδισμα νίκης, όμως η κεφαλιά του Κοντογιάννη σταμάτησε στο δοκάρι. Και αφού δε δέχτηκε το γκολ σε αυτή τη φάση, ο ΑΟΚ, στην κόντρα επίθεση, στο 82ο λεπτό, ισοφάρισε, με το Βασιλείου να δέχεται την κάθετη μπαλιά, και να πλασάρει τον εξερχόμενο Κόπανο, από πάνω, για το 2-2. Οι φιλοξενούμενοι, έψαξαν το γκολ στα τελευταία λεπτά, και μετά από δυο καλές στιγμές με τους Κωσταδήμα και Κοντογιάννη, λυτρώθηκαν στο 90ο λεπτό, με το Γιαννούλη, με πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ, να διαμορφώνει το τελικό 2-3, δίνοντας το τρίποντο στην ομάδα του.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Πολύζος Κώστας

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης Χ., Παύλος (66' Τάτσης Κ.), Ζίου (76' Τάτσης Α.), Βασιλείου, Βούλγαρης, Ζαφείρης, Φώτης Π. (62' Καράλης), Μέγας, Φώτης Σ. (76' Χριστογιάννης), Τάτσης, Κέφης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης-Κωσταδήμας) : Κόπανος, Χαλκιάς (34' λ.τρ. Κόρδας - 87' Τσιρογιάννης), Γιαννούλης, Τολιάκης (74' Μόσχος), Νάτσιος Σ., Κοντογιάννης, Παππάς Γ., Παππάς Χ. (87' Κολιός), Νάτσιος Δ., Κωσταδήμας, Ντάμας