Νίκη του Σκουφά με 3-0 επί της Προοδευτικής

Τρίτη σερί νίκη για τον Σκουφά μετά το ατυΧές εκτός έδρας αποτέλεσμα με την ΑΕ Ξηροβουνίου.

Η περιγραφή του παιχνιδιού είναι μία προσφορά:

Οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με το "καλημέρα", με τον Τσαρακλημάνη στο 9' να σημαδεύει με σουτ το δοκάρι, για να ανοίξουν το σκορ στο 15ο λεπτό, όταν ο Αντωνίου αφού έπαιξε γρήγορα το κόρνερ με τον Τάσσο, με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στο απέναντι "Γ" πετυχαίνοντας το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν, όμως στο 31΄ σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαευθυμίου, ο Βερλέκης σταμάτησε τη μπάλα με το κεφάλι, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Τσιγαρίδα να εκτελέσει απευθείας με τον Μούτσιο να αποκρούει.

Στην επανάληψη, ο Σκουφάς με τη συμπλήρωσης μίας ώρας παιχνιδιού κέρδισε πέναλτι, όταν έπειτα από μπαλιά του Παπαγιάννη, ο Τάσσος ανατράπηκε από τον Νάτσιο εντός μεγάλης περιοχής. Ο Βερλέκης από τα 11 βήματα δεν αστόχησε, κάνοντας με αυτό τον τρόπο το 2-0. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό, ο Τάσσος που είχε συμμετοχή και στα δύο προηγούμενα γκολ της ομάδας του, με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Καμενης - Κωνσταντίνου

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας): Μούτσιος, Δήμος (77' Κλάιντι), Παπαγιάννης, Σχισμένος, Τζιότζιος (46' Μπελής Γ.), Τάσσος, Βερλέκης (81' Κομπογιάννης), Κυριαζής, Μαλτέζος, Αντωνίου (63' Καρδάσι), Τσαρακλημάνης

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Σιαπέρας Χ.): Νάκος, Κάτσινος, Βούλγαρης, Νάτσιος Σ., Παππάς Θ., Δάρδας, Φώτης (81' Κατσάνος), Παπαευθυμίου, Δημητρίου, Παππάς Φ., Τσιγαρίδας (71' Νάτσιος Γ.)