Σαν... άνεμος σκόρπισε την Ανέζα ο Απόλλωνας

Σε ακόμη ένα ματς της αγωνιστικής που διεξήχθη υπό ισχυρό άνεμο, ο Απόλλωνας επιβλήθηκε με το ευρύ 6-1 του ΠΑΣ Ανέζα.

Στο πρώτο τέταρτο καθάρισε το ματς με την Ανέζα ο Απόλλωνας, καθώς προηγείτο στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο ήδη με 3-0. Στο 2ο λεπτό, έπειτα από ελεύθερο χτύπημα και κεφαλιά του Γιώτη, ο Γρηγορίου από θέση τετ α τετ αρχικά νικήθηκε από τον Γεωργάκη, όμως στην επαναφορά ο Κορέλης με πλασέ στη γωνία, έκανε το 1-0. Στο 11ο λεπτό και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Παπανδρέου, στην προσπάθεια του να διώξει και υπό την πίεση του Κατσιγιάννη, έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα και ύστερα από παράλληλο γύρισμα και αδράνεια της άμυνας του ΠΑΣ, ο Παππάς τσίμπησε τη μπάλα από το Γεωργάκη, και με πλασέ στη γωνία του, διαμόρφωσε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έπειτα από ασθενή απόκρουση του Βάσιου σε κεφαλιά, ο Χουλιάρας με προβολή σε κενή εστία μείωσε σε 3-1. Οι φιλοξενούμενοι που ανέβηκαν μετά από αυτό το τέρμα έφτασαν κοντά και σε ένα δεύτερο, αρχικά με το Ζώη να σουτάρει λίγο άουτ από το ύψος της περιοχής, και λίγο αργότερα από εκτέλεση κόρνερ του Κοτρότσιου, όταν η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά λόγω του ισχυρού ανέμου, και ο Τριαντάφυλλος έδιωξε πάνω στη γραμμή.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, εκμεταλλεύτηκαν τον υπέρ τους αέρα και τελείωσαν το παιχνίδι. Αρχικά, έκαναν στο 51ο λεπτό το 4-1, όταν έπειτα από ωραία ενέργεια του Καφαλή και σέντρα, ο Γρηγορίου από κοντά, στο δεύτερο δοκάρι σκόραρε με κεφαλιά. Τέσσερα λεπτά αργότερα και έπειτα ωραία ομαδική προσπάθεια, ο Γιώτης έβγαλε με συρτή πάσα τον Κορέλη σε θέση τετ α τετ, και εκείνος δε λάθεψε, πλασάροντας εύστοχα για το 5-1. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ τους, στο 73' όταν από εκτέλεση κόρνερ, ο Κοτρότσιος με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην οριζόντια δοκό του Βάσιου, ενώ δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι, με το Δήμητσα να επιχειρεί πλασέ από το ύψος της περιοχής, που όμως βρήκε στη ρίζα του δοκαριού. Το σκορ έκλεισε στο 80ο λεπτό για τον Απόλλωνα, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Δήμητσα, ο Γιώτης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Γεωργάκη, γράφοντας το 6-1.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Στούπας Παύλος

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Βάσιος, Τριαντάφυλλος (46' Μπαλαδήμας), Καφαλής, Κατσιγιάννης, Δήμητσας, Γιώτης, Γεωργάκης, Δήμος (75' Νούτσος), Κορέλης, Παππάς, Γρηγορίου

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Γεωργάκης, Χουλιάρας, Ρώσσος, Στεργίου, Μυτικιώτης, Ρώσσιος Γ., Ρώσσιος Λ., Ιωάννου, Παπανδρέου, Κοτρότσιος, Ζώης