Έκαναν σεφτέ στις νίκες οι Άγ. Ανάργυροι

Τους πρώτους τους βαθμούς στο Πρωτάθλημα πήραν οι Αγ. Ανάργυροι που πέρασαν από τον Αγ. Σπυρίδωνα με 2-3.

Πρώτο τρίποντο στο Πρωτάθλημα για τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων, που πέρασε από τη δύσκολη έδρα του Παναγροτικού, με σκορ 2-3. Αντίθετα, ο Αγ. Σπυρίδωνας έμεινε για δεύτερο σερί ματς χωρίς βαθμό, και ψάχνουν αντίδραση τη μεθεπόμενη αγωνιστική που φιλοξενεί τις Σελλάδες, καθώς το επόμενο ματς είναι κόντρα στην Καμπή, όπου θα πάρει τρεις πόντους άνευ αγώνος, πόντους όμως που θα πάρουν όλες οι ομάδες, καθώς οι κιτρινόμαυροι δε συμμετέχουν στο Πρωτάθλημα. Στο σημερινό ματς, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 13ο λεπτό, με το Θανάση, από το ύψος του πέναλτι να σουτάρει ψηλά, για να απαντήσει ο Άγιος με διαγώνιο σουτ του Νάστου που έφυγε άουτ. Στο 23ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, όταν ο Μπαλαδήμας έκανε το γύρισμα, και ο Δόσης με δύσκολη γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Καρβούνη για το 0-1. Στο 27ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το δεύτερο γκολ αλλά το εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Δόση σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι στο "παραθυράκι". Οι Άγιοι στο 30ο λεπτό, διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή των γηπεδούχων και αδυναμία της άμυνας να διώξει, ο Γ. Μπαλαδήμας με σουτ στη γωνία του Καρβούνη έγραψε το 0-2. Στο 40ο λεπτό, ο Καζναφέρης είχε πολύ δυνατό σουτ, που έβγαλε δύσκολα με γροθιές ο Καρβούνης κρατώντας την ομάδα του στο ματς.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μείωσαν μόλις στο 1ο λεπτό, σε 1-2, όταν μετά από λάθος της άμυνας, ο Νάστος απέφυγε και το Σιαπάτη και σε κενή εστία σκόραρε εύκολα. Ο Άγιος μάλιστα είχε σημαντική ευκαιρία, στο 52ο λεπτό να κάνει την ανατροπή, όταν ο Νάστος ανατράπηκε στα όρια της περιοχής, με τους γηπεδούχους μετά από την εκτέλεση του φάουλ και φάση διαρκείας μπροστά στην εστία, να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Οι Άγ. Ανάργυροι απάντησαν με γκολ, όταν στο 58ο λεπτό, ο Καζναφέρης βρήκε ωραία στην περιοχή το Δόση και εκείνος με δυνατό γυριστό σουτ από τη μικρή περιοχή, έγραψε το 1-3. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι πήραν την κατοχή της μπάλας και έψαξαν ένα γκολ για να ξαναμπούν στο ματς, απειλώντας κυρίως με μακρινά σουτ. Το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις, όταν ο Μπότσαρης με εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Διαιτητής : Αθανασίου Άγγελος  Βοηθοί : Αλευρή Κων/να - Βαρέλης Βασίλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Καρβούνης, Βαΐτσης, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Γεωργάρας Λ., Κοντοδήμας (46' Σούκου), Νάστος, Κολιός, Τσάτσος (46' Μπασιάκος), Γεωργάρας Κ. (74' Τζούκας)

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιάρντας) : Σιαπάτης, Γκαρτζώνης, Μάρκος, Κοσταντίνι, Σακκάς Κ., Δήμος, Θανάσης, Καζναφέρης, Δόσης (94' Πλακούτσης), Μπαλαδήμας Λ., Μπαλαδήμας Γ. (52' Σαγάνης - 69' λ.τρ. Τσιάπαλης)