Νίκη για το Σκουφά κόντρα στην ΑΕΚΠ με 3 γκολ στο β' ημίχρονο

Δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Κομποτίου, που κατάφερε με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΑΕΚΠ.

Χάρη σε τρία τέρματα που πέτυχε στο τελευταίο 1/3 της αναμέτρησης, ο Σκουφάς Κομποτίου κατάφερε εντός έδρας να πάρει το δεύτερο φετινό του τρίποντο κόντρα στη νεανική ομάδα της ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών. Στο α' ημίχρονο, ο Σκουφάς είχε μία ανούσια υπεροχή, με τους φιλοξενούμενους κυρίως να προστατεύουν τα νώτα τους. Οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Τσούμαλη που είχε χαμένο τετ-α-τετ και ένα σουτ του Μαλτέζου που πέρασε άουτ, καθώς και κάποιες άλλες μικροευκαιρίες, με το 0-0 στο α' μέρος να παραμένει.

Στην επανάληψη, ο Μαγκάκης έκανε πιο επιθετική την ομάδα του, περνώντας και τον Χ. Παπανδρέου στην επίθεση, ο Σκουφάς πίεσε και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 68ο λεπτό, όταν από παράλληλη πάσα του Τσούμαλη, ο Κ. Δήμος από κοντά έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη στο 82ο λεπτό, με τον Μαλτέζο να κερδίζει πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 2-0. Το τελικό 3-0, διαμόρφωσε με τη συμπλήρωση 90 λεπτών ο Καραδήμας, έπειτα από ενέργεια και σέντρα σουτ από τα πλάγια, το οποίο κατέληξε στο απέναντι παραθυράκι.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Σαρλής Χρήστος

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης): Βατούγιος, Παπαγεωργίου (76' Κώτσης), Καραδήμας, Κασελούρης Κ. (46' Παπανδρέου Χ.), Κασελούρης Π., Καλπακούλας, Δήμος, Καρδάσι (62' Μασκλαβάνος), Παπανδρέου Φ. (76' Πανής), Μαλτέζος, Τσούμαλης (85' Γκαναβίας Ν.)

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης): Σταύρου (75' Πήλιος), Σκαλτσογιάννης (46' Μπασδέκης), Πλούμπης, Σιαφάκας Π., Μαρέτας, Χαβέλας, Μπουζάνης (65' Μεμλικάι), Ντούλας, Σερέτης (85' Σφλούγκος), Κοντός, Μπέλλος (75' Ψεύτης)