Νίκησε το Κορφοβούνι και πλησίασε στην τετράδα το Κομμένο

Σε ένα αμφίρροπο ματς, ο ΠΑΣ Κομμένου επικράτησε με 1-0 του ΑΟ Κορφοβουνίου, και πλησίασε στην τετράδα.

Τη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα πήρε ο ΠΑΣ Κομμένου, που επικράτησε του Κορφοβουνίου, με 1-0. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, και απείλησαν στο 5' με το Νάτσιο να σουτάρει άουτ, μετά από πάσα του Κωσταδήμα. Στο 13', νέα μπαλιά του Κωσταδήμα, στον Κατσούλη αυτή τη φορά, που σούταρε άστοχα. Στο 19ο λεπτό, ήρθε το γκολ που έκρινε το ματς, όταν από πάσα του Νάτσιου που δεν μπόρεσε να απομακρύνει η άμυνα, ο Ντάνιελ Δήμος από το ύψος του πέναλτι σκόραρε για το 1-0.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν τελειώσει το ματς στο 72', όμως ο Κατσούλης αστόχησε από καλή θέση, ενώ και στο 81', το πλασέ του Κωσταδήμα εξουδετέρωσε ο Φώτης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν από τη μεριά τους δύο στημένες μπάλες που εξουδετέρωσε ο Κόπανος, ενώ στο τελευταίο 5λεπτο πίεσαν, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία, με τον Κοντοδήμα στο 86' να αστοχεί από κοντά, ενώ και δύο λεπτά μετά, ο Αλ. Μέγας είχε την ευκαιρία να σκοράρει, χωρίς αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, σε έξοδο του Κόπανου, όμως ο διαιτητής δεν καταλόγισε κάτι, και γνώρισαν την ήττα.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Ντάμας (82' Πάνος), Κόρδας, Νάτσιος Σ., Χαλκιάς, Κοσμάς, Κωσταδήμας, Νάτσιος Χ., Δήμος (74' Παππάς), Κατσούλης, Νάτσιος Δ.

ΑΟ Κορφοβουνίου (Κορομηλάς) : Φώτης, Δήμος, Τάτσης Α. (77' Κοντοδήμας), Βούλγαρης, Κοκκινέλης, Ζαφείρης, Φώτης Π., Καραντζάς, Μέγας, Τάτσης Κ., Ζίου