Πρώτη νίκη για τα Τζουμέρκα, 3-1 τα Ρακούν

Την πρώτη του νίκη πήρε σήμερα ο ΑΟΚ Τζουμέρκων, ο οποίος μετά από τα δύο πρώτα εντός έδρας ανεπιτυχή αποτελέσματα με ΠΑΣ Κομμένου και Αία Ράχης, επικράτησε με 3-1 επί των Ρακούν.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό, όταν από λάθος εκτίμηση της αντίπαλης άμυνας, ο Χάρος που κυνήγησε τη φάση σέντραρε και ο Σπανός με κεφαλιά έκανε το 1-0. Ο Χάρος στο ημίωρο θα μπορούσε να χριστεί ο ίδιος σκόρερ, όμως ο Κίτσος μπλόκαρε τη μπάλα στην κεφαλιά του.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο, καθώς στο 47ο λεπτό, έπειτα από συνδυασμό Π. Κατσάνου και Κουτρομάνη που σέντραρε, ο Χάρος με καρφωτή κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 2-0. Στο 55' ο Χάρος που ήταν σε μεγάλη μέρα είχε δοκάρι, για να σφραγίσουν οι γηπεδούχοι το τρίποντο της νίκης στο 75ο λεπτό, όταν ο Κουτρομάνης έβγαλε τον Κούρτη σε θέση τετ-α-τετ και αυτός αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα δεν λάθεψε για το 3-0. Η φιλοξενούμενη ομάδα των Ρακούν πέτυχε το γκολ της τιμής δέκα λεπτά αργότερα, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Μερκάι πήρε την κεφαλιά, με τον Κούρτη παρά την προσπάθειά του να μην μπορεί να αποσοβήσει το γκολ και το 3-1 πάνω από τη γραμμή.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.): Καραμπούλας, Αλειφτήρας, Κουτρομάνης Η., Κατσάνος Γ. (70' Πλεύρης Δ.), Κούρτης, Σπανός (70' Κόφφας), Κατσάνος Π., Διονύσης Ν., Κουτρομάνης Κ., Χάρος, Πλεύρης Ν. (70' Βόιδαρος)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Κίτσος, Μπούκας, Μερκάι, Κοντογιάννης (83' Βασιλάκης), Τσαμπούλας, Ράικος (83' Μουσαβερές), Καρέζος, Τσιρώνης, Πλιάτσικας, Σιαμαντάς, Κωστής (52' Δήμος)