Εύκολη νίκη χωρίς αντίκρυσμα για τους Αγίους Αναργύρους

Με 6-0 επιβλήθηκε του ΑΟ Κορφοβουνίου, ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, όμως ο Αίας με τη νίκη του τελείωσε το Πρωτάθλημα.

Το καθήκον του έκανε ο ΑΟ Αγ. Αναργύρων, επικρατώντας με 6-0 του ΑΟ Κορφοβουνίου, όμως η νίκη του Αίαντα Ράχης επισκίασε την 20η αγωνιστική στη Β' ΕΠΣΑ, αφού τελείωσε το Πρωτάθλημα, εξασφαλίζοντας τόσο την πρώτη θέση αλλά και τη διαφορά πόντων, που το χρήζει Πρωταθλητή και του δίνει την απευθείας άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ. Στο σημερινό ματς, οι Άγιοι πήραν μόλις στο 3ο λεπτό το προβάδισμα, όταν μετά από σέντρα του Μακρή, ο Σακκάς με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Στο 24ο λεπτό, από εκτέλεση κόρνερ του Τρούλλη, ο Κακάβας πήρε την κεφαλιά και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, και στην αμέσως επόμενη φάση ο Τρούλλης με σουτ μέσα από την περιοχή, τελείωσε την υπόθεση-νίκη, γράφοντας το 3-0

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος, σημείωσαν τρία ακόμη γκολ, και έφτασαν σε άνετη νίκη, με το Σακκά στο 62ο λεπτό, με κεφαλιά μετά από σέντρα από τα πλάγια, να διπλασιάζει τα τέρματά του, σημειώνοντας το 4-0. Στο 73ο λεπτό, ο Τρούλλης πέρασε ωραία στον Καλόγηρο, που σούταρε μέσα από την περιοχή και έγραψε το 5-0, για να διαμορφώσει το τελικό 6-0 με κοντινό πλασέ ο Ζαχάρης, μετά από παράλληλη σέντρα. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο τελευταίο πεντάλεπτο, χάνοντας την ευκαιρία να διευρύνει κι άλλο το δείκτη του σκορ.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Φάντης Δημήτρης - Διονύσης Πέτρος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Μακρής, Φλούδας, Κακάβας, Μποχώτης, Κόνιαρης (46' Ζαχάρης), Γεωργούλας, Καλόγηρος, Τζίμας, Τρούλλης, Σακκάς

ΑΟ Κορφοβουνίου : Φώτης Χ., Τάτσης, Μπόσμος, Καμηνάς, Καραντζάς, Μέγας, Νικολάκης, Τάτσης Α., Φώτης Σ., Φώτης, Καραντζάς Ε.