Νίκησε και συνέχισε να ανεβαίνει ο Ακράτητος

Με 1-2 επικράτησε του Διαγόρα Κομμένου, ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, ανεβαίνοντας στους 17 βαθμούς.

Συνέχισε την ανοδική πορεία του Ακράτητος στο δεύτερο γύρο, ανεβαίνοντας στους 17 βαθμούς, σε αντίθεση με το Διαγόρα που είναι ουραγός χωρίς πόντο, και έχει μετατραπεί σε σάκο του μποξ από πολλές ομάδες στο φετινό πρωτάθλημα. Στο χτεσινό ματς, ωστόσο, οι γηπεδούχοι κυνήγησαν το βαθμό, παρ' ότι βρέθηκαν με δύο γκολ πίσω στο σκορ στο ημίχρονο. Στο 2ο μόλις λεπτό ο Μπίτζος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 27' ο Δήμος διπλασίασε τα τέρματα για τον Ακράτητο βάζοντας τις βάσεις για μια εύκολη νίκη.

Η νίκη τελικά ήρθε, αλλά δεν ήταν εύκολη, καθώς στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 48', ο Νάσης σημείωσε το 1-2. Στο χρόνο που υπολειπόταν για τη λήξη οι δύο ομάδες προσπάθησαν να σκοράρουν, χωρίς αποτέλεσμα, με το 1-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί : Μπουντούρης Γιάννης - Βασίλα Φωτεινή

Διαγόρας Κομμένου (Παππάς) : Ασπροποταμίτης, Ευαγγελινός, Μπαλαδήμας, Χατζηκοντίδης, Παππάς, Γεωργακόπουλος, Ευαγγελινός Λ. (63' Παπαρούνης), Μπουτέτσιος, Παππάς Ε., Πλιάτσικας (46' Κοντογιάννης), Νάσης

Ακρατήτος Ακροποταμιάς (Μπακόλας) : Σεϊμένης Στ., Σεϊμένης Β., Μπίτζος, Ζαγαλίκης, Τατσιόπουλος, Δήμος, Νάκος, Λούλο, Αγγέλης (76' Τζουβάρας), Βαγγελης, Μπίτζος Γ. (54' Σεϊμένης Α.)