Πρωταθλητής Ελλάδας Παμπαίδων ο Στέφανος Οικονόμου

Embed video:

Στην πρώτη του συμμετοχή σε Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, ο ΣΠΑ "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης" κατέκτησε χρυσό μετάλλιο με τον Στέφανο Οικονόμου (δείτε το παραπάνω βίντεο).

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Παίδων - Παμπαίδων, που διεξήχθηστην Καβάλα από 17/10 έως 20/10, συμμετείχε ο "Τλασίμαχος ο Αμβρακιώτης" με τους αθλητές Οδυσσέα Παπαδημητρίου και Στέφανο Οικονόμου. Ο Στέφανος Οικονόμου κατάφερε με 4 νίκες να κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Παμπαίδων (48 κ.). Συγκεκριμένα, αρχικά επικράτησε με 5-0 στα σημεία του Χαραλάμπους (ΑΣ Χρυσή Γωνιά), στη συνέχεια νίκησε με 4-1 τον Τσολάκη (ΑΣ Άρης), στον ημιτελικό κέρδισε αθλητή του ΑΟ Ορμής Ελευθερούπολης και στον τελικό του Αγ. Γεωργίου Θεσσαλονίκης. Τέλος, ο Παπαδημητρίου στην κατηγορία Παίδων 80 κ. ηττήθηκε από τον Πέτρο Ζήση του ΑΣ Καστέλλας με 5-0 στα σημεία.