Νίκησε και παρέμεινε στο κυνήγι του Αίαντα το Κομμένο

Εύκολο έργο είχε ο ΠΑΣ Κομμένου κόντρα στα Ρακούν, παραμένοντας στη 2η θέση, πίσω από τον Αίαντα.

Κανένα πρόβλημα δεν είχε κόντρα στα Ρακούν ο ΠΑΣ Κομμένου, παραμένοντας μια νίκη μακριά από τον Αίαντα Ράχης, έχοντας βέβαια και ματς περισσότερο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καθαρίσει το ματς από το ημίχρονο, κάνοντας συντήρηση στο δεύτερο μέρος. Στο 21ο λεπτό, μετά από πάσα του Κατσούλη, ο Κωσταδήμας με σουτ έγραψε το 0-1 για την ομάδα του, ενώ δύο λεπτά αργότερα, οι ρόλοι αντιστράφηκαν, με τον Κατσούλη με διαγώνιο σουτ να διπλασιάζει τα τέρματα του Κομμένου. Στο 29ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν την υπόθεση νίκη, με τον Πανακούλια να σεντράρει, και τον Κωσταδήμα με πλασέ στην κίνηση, να γράφει το 0-3. Στο 41ο λεπτό, ο Κωσταδήμας ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, όταν υποδέχτηκε πάσα του Κοντογιάννη, και πλάσαρε τον Ψωράκη, διαμορφώνοντας το 0-4 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο μέρος, ήταν τυπική διαδικασία, με το Κομμένο να βρίσκει ακόμα δύο τέρματα, αρχικά με τον Κατσούλη, στο 61ο λεπτό, με το δεύτερό του τέρμα να γράφει το 0-5, και στο 84ο λεπτό με τον ίδιο παίκτη να σημειώνει με τη σειρά του χατ-τρικ, μετά από πάσα του Κοντογιάννη για το τελικό 1-6. Νωρίτερα, στο 70ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν σημειώσει το γκολ της τιμής, όταν μετά από λάθος του Κόπανου, ο Αγόρος έγινε κάτοχος της μπάλας, και την έστειλε στα δίχτυα, μειώνοντας προσωρινά, σε 1-5.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Ψωράκης, Τσαμπούλας, Μπούκας, Ζαχάρης, Κοντογιάννης, Ράικος, Πλιάτσικας, Καρέζος, Βασιλάκης, Δήμος, Μουσαβερές (46' Αγόρος)

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Κόρδας, Πανακούλιας, Τολιάκης, Χαλκιάς, Κοντογιάννης, Παππάς, Νάτσιος, Ντάμας (67' Μαγγιώρος), Κατσούλης, Κωσταδήμας (46' Τσιρογιάννης)