Νίκησε και μείωσε η Καμπή

Την εντός έδρας νίκη πήρε η ΑΕΚ επί της ΑΕΜ με 4-0.

Επιστροφή στις νίκες για τους γηπεδούχους, οι οποίοι μετά τις ήττες σε Φιλοθέη και Γλυκόριζο, σήμερα επικράτησαν εύκολα επί της ΑΕ Μενιδίου με 4-0 και πλησίασαν στους τρεις βαθμούς από τη θέση που οδηγεί στα play-off του πρωταθλήματος. Ο Χριστογιάννης στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης λίγο έλειψε να πετύχει ένα όμορφο γκολ, όταν με ωραία ατομική ενέργεια πέρασε όλη την άμυνα, όμως τον σταμάτησε ο τερματοφύλακας της ΑΕΜ. Ο Χριστογιάννης που είχε ακόμα μία καλή στιγμή έπειτα από σέντρα του Σταμάτη, κατάφερε τελικά με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα να ανοίξει το σκορ, όταν έπειτα από σέντρα του Βλάρα με πλασέ έκανε το 1-0. Στην συνέχεια η Καμπή έχασε τρεις απανωτές ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματά της με τους Μουστακλή και Σταμάτη να μην μπορούν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα, κάτι που εν τέλει έγινε στο 43ο λεπτό, όταν ο Χριστογιάννης από σκόρερ έγινε δημιουργός και με σέντρα βρήκε τον Παππά που με κεφαλιά πέτυχε το 2-0.

Στην επανάληψη και στο 60ο λεπτό, η ΑΕΚ κλείδωσε τη νίκη, όταν από εκτέλεση φάουλ του Σταμάτη, ο Μπέτσας πήρε την πρώτη κεφαλιά και στη συνέχεια ο Γεωργατσέλος με νέα κεφαλιά πέτυχε το 3-0. Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 4-0 με σουτ του Στέργιου.

Διαιτητής: Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί: Μαζαράκος Νίκος - Πολύζος Κωνσταντίνος

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος): Μπόλης, Μπάσιος (46' Στέργιος), Ντούπης (75' Μπεζεβέγκης), Μπέτσας, Παππάς, Βλάρας (60' Δήμος), Γεωργατσέλος, Χριστογιάννης, Στούπας (80' Σαραντάρης), Σταμάτης Σ., Μουστακλής

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου): Παπαθανασίου, Πλατογιάννης (65' Πανέτας), Βανάκας (80' Κασελούρης Κ.), Κασελούρης Π., Δάσκαλος Σ., Μανθιός, Παντιώρας (55' Μόσχος), Κολιούλης (80' Καραδήμας), Καναράς, Βλάχας, Νούσιας