Πέρασε από το "Γ. Γιολδάσης" η Ολυμπιάδα

Σε ένα από τα δύο ματς που διεξήχθησαν σήμερα στη Β' ΕΠΣΑ, η Ολυμπιάδα επικράτησε των Ρακούν με 0-3.

Σταθερά σε τροχιά μπαράζ ανόδου βρίσκεται η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής, που πέρασε από την έδρα των Ρακούν με 0-3, σε ένα από τα δύο παιχνίδια που διεξήχθησαν σήμερα λόγω της κακοκαιρίας των τελευταίων ημερών. Στο 10ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Λάμπρος Δήμος με πολύ ωραίο σουτ, έστειλε την μπάλα στο "παράθυρο" του Κίτσου, γράφοντας με θαυμάσιο τρόπο το 0-1 για την ομάδα του. Στο 18ο λεπτό, ο Καραμέτσος βρέθηκε σε καλή θέση να τελειώσει τη φάση, όμως δεν τα κατάφερε. Τελικά, το 0-2 ήρθε στο 29ο λεπτό, με δράστη και πάλι το Λάμπρο Δήμο, που με ωραία εκτέλεση φάουλ σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Στη συνέχεια, ο Γιώργος Δήμος είχε δύο πολύ καλές στιγμές, μία σε κάθε ημίχρονο, στην πρώτη όμως δεν πλάσαρε καλά, ενώ στη δεύτερη το ωραίο πλασέ του σταμάτησε στο δοκάρι. Το τελικό 0-3 για την Ολυμπιάδα διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό ο Σταμούλης, ολοκληρώνοντας την εύκολη νίκη της ομάδας του.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Πετσίνης Δημήτρης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Κίτσος, Τζίμας, Κοντογιάννης, Μάνδαλος, Μπασιαδήμας, Μακρής, Καραγκούνης (55' Ράμμος), Μαρκοστάμος, Σακκάς, Σιαφάκας, Τζίμας Γ.

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος Γ.) : Λάμπρου, Λιώλης, Σάνι (77' Αράπης), Σμύρης, Υφαντής (85' Λιόλιος), Μπόνιος, Γεωργούλας (75' Πανής), Δήμος Γ., Καραμέτσος (64' Σταμούλης), Δήμος Λ., Παπαγιάννης