Νίκησε και ανέβηκε στη 2η θέση το Κομμένο

Σημαντική νίκη πέτυχε κόντρα στην Άρτα 2013 το Κομμένο, ανεβαίνοντας στη 2η θέση.

Την ήττα των Αναργύρων από τον Αίαντα εκμεταλλεύτηκε ο ΠΑΣ Κομμένου, που ανέβηκε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, μετά τη χτεσινή νίκη του, κόντρα στην Άρτα 2013. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλά στο ματς και απείλησαν με κάποια καλά σουτ στο πρώτο τέταρτο, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που τελικά πήραν κεφάλι στο σκορ, στο 20ο λεπτό, όταν ο Κωσταδήμας υποδέχτηκε κάθετη πάσα, και αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα, έγραψε το 0-1. Το Κομμένο, αφού απείλησε σε δύο ακόμα περιπτώσεις, απλοποίησε τα πράγματα πριν φύγει το πρώτο μέρος, αφού διπλασίασε τα τέρματά του, όταν ο Δ. Νάτσιος έκανε την παράλληλη μπαλιά, και ο Κωσταδήμας, έβαλε την προβολή, γράφοντας το 0-2.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι, με το Μαγγιώρο, στο 60ο λεπτό, με σουτ έξω από την περιοχή να γράφει το 0-3. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από ένα ασυνήθιστο παίκτη, αφού ο βασικός τερματοφύλακας Κόπανος, αγωνίστηκε μέσα, και μάλιστα, στο 82ο λεπτό, με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-4

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Πολύζος Κώστας - Πολύζος Αλκίνοος

Άρτα 2013 (Θόδης) : Παπαδημητρίου, Θόδης, Κοίλιας, Παπαχρηστάκης, Κουτρούμπας, Ζαρκάδας, Κουμπούρας, Κατσαρός, Τάτσης, Γκούβας, Παπαχρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Σταμάτης, Νάτσιος Δ., Πανακούλιας (70' Κόπανος), Τολιάκης, Νάτσιος Σ., Κοσμάς, Παππάς (50' Κόρδας), Νάτσιος Ε., Γεωργούλας, Κατσούλης (55' Μαγγιώρος), Κωσταδήμας