Νίκησε το Δία και μπήκε στο παιχνίδι της ανόδου το Κομμένο

Με 1-0 επικράτησε του Δία ο ΠΑΣ Κομμένου και διατηρεί μαθηματικές ελπίδες για άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ.

Σημαντικό ρόλο στην πορεία των μπαράζ ανόδου θα διαδραματίσει η σημερινή νίκη του ΠΑΣ Κομμένου επί του Δία Κωστακιών, με 1-0. Από τη μία οι γηπεδούχοι ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι της ανόδου, ενώ βοήθησαν με το αποτέλεσμα αυτό τον Αχιλλέα να ξεφύγει στη βαθμολογία και να είναι πλέον το απόλυτο φαβορί για τη δεύτερη προνομιούχο θέση που οδηγεί στην παραπάνω κατηγορία. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλη στιγμή να μπουν μπροστά στο σκορ στο 10ο λεπτό, με τον Μπολιεράκη να φεύγει σε τετ α τετ με τον Κόπανο, ο οποίος όμως το σταμάτησε. Στο 18ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν με τη σειρά τους πολύ καλή στιγμή, με το Νάτσιο όμως έπειτα από σέντρα του Πανακούλια, να αστοχεί από καλή θέση με κεφαλιά.

Στο δεύτερο μέρος, ο Δίας είχε νέο τετ α τετ, με τον Κόπανο αυτή τη φορά να νικά το Γκουσάιλα, στο 59ο λεπτό, ενώ δύο λεπτά αργότερα νέα μεγάλη στιγμή για το Δία, με τον Μπολιεράκη να παίρνει την κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ και να στέλνει την μπάλα δοκάρι και άουτ. Στο 67ο λεπτό, οι γηπεδούχοι σημείωσαν το γκολ που έκρινε το νικητή, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Πανακούλια, ο Κατσούλης τσίμπησε την μπάλα προ του Μπόκου, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στο 82ο λεπτό, ο Δίας πλησίασε στην ισοφάριση, με τον Κόπανο όμως να διώχνει σε κόρνερ εκτέλεση φάουλ του Σίμου, για να πλησιάσει σε δεύτερο γκολ ο ΠΑΣ δύο λεπτά μετά, με το Νάτσιο να σουτάρει από καλή θέση ψηλά άουτ, με το 1-0 υπέρ της ομάδας του όμως να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Στούπας Παύλος - Μεσίτι Γιάννης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος (84' Παπαχρήστος), Πανακούλιας (89' Τσίνας), Κοντογιάννης, Χαλκιάς (69' Λάμπρος), Νάτσιος Σ., Παππάς, Γιαννούλης, Νάτσιος Χ. (77' Κόρδας), Κατσούλης, Νάτσιος Δ.

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Μπόκος, Ζαφείρης, Μπούκας (55' Παπαστάθης), Τσιώλης, Σίμος Χ., Τζιανούμης (57' Ρούμπος), Μούστο, Σίμος Ν., Γκουσάιλα, Μίκροβας, Μπολιεράκης