"Διπλό" ανόδου για τον Αχιλλέα

Σπουδαίο "διπλό" πέτυχε ο Αχιλλέας στην Αγία Παρασκευή, και ξέφυγε στο +4 εκμεταλλευόμενος την ήττα του Δία.

Σημαντικότατη νίκη πέτυχε ο Αχιλλέας στην έδρα της Ολυμπιάδας, ελαττώνοντας τις πιθανότητες της δεύτερης για άνοδο στην Α' κατηγορία, σε αντίθεση με τον ίδιο, που παραμένει στην πρώτη θέση των play-off ανόδου, όντας σε θέση ισχύος πλέον, αφού με την ήττα του Δία από το Κομμένο βρέθηκε στο +4 από το δεύτερο. Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος απείλησαν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κωσταδήμα, ο οποίος και στο δεκάλεπτο είχε καλή στιγμή να σκοράρει. Στο 45ο λεπτό, και λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Κωσταδήμας έφυγε σε τετ α τετ όμως κόπηκε τελευταία στιγμή.

Στο δεύτερο μισό, κρίθηκε το παιχνίδι υπέρ των φιλοξενούμενων, με την Ολυμπιάδα να απειλεί πρώτη στο 50ο λεπτό, όταν ο Λάμπρος Δήμος είδε τον Οικονόμου να σταματά με τα πόδια το σουτ που επιχείρησε. Στο 63ο λεπτό, ο Αχιλλέας άνοιξε το σκορ, όταν ο Κωσταδήμας έκανε το γύρισμα από τα πλάγια, και ο Δήμου με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Πέντε λεπτά μετά, ο Πλακιάς πλησίασε σε δεύτερο γκολ, όμως αν και πήρε τις κόντρες και σούταρε δυνατά, ο Λάμπρου έδιωξε εντυπωσιακά. Τελικά, στο 72ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν σαφές προβάδισμα νίκης όταν Στόγια και Δήμου συνδυάστηκαν ωραία, με τον πρώτο με ωραία προσπάθεια να μπαίνει στην περιοχή και να τελειώνει τη φάση, γράφοντας το 0-2. Στο 78ο λεπτό, ο Λάμπρος Δήμος εκτέλεσε φάουλ απευθείας, όμως ο Οικονόμου έδιωξε εντυπωσιακά, κρατώντας το σκορ στο 0-2. Ο Λάμπρος Δήμος στις καθυστερήσεις είχε νέα ωραία εκτέλεση φάουλ που αυτή τη φορά σταμάτησε στο δοκάρι, με τον Αχιλλέα να φεύγει στην κόντρα επίθεση και το Δήμου με το δεύτερο του τέρμα, να τελειώνει το ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 0-3

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Διονύσης Δημήτρης - Δημητρόπουλος Γιάννης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Βέτσιος-Δήμος Γ.) : Λάμπρου, Πανής, Σάνι (81' Παππάς), Παχούλας, Λεκάνης, Λιώλης, Παπαγιάννης, Δήμος Γ., Αράπης (87' Ντογκάνι), Δήμος Λ., Λιόλιος (70' Παπαθανασίου)

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Οικονόμου, Αρτένις, Πάνος, Τολιάκης, Κοντούρης, Πλακιάς, Κοστρένι, Δήμου, Στόγια, Κωσταδήμας (79' Δήμος Ντ.), Κολιός (61' Κολιογιάννης)