Νίκη και τώρα μπαράζ για την ΑΕΞ

Με δύο γκολ στο πρώτο μέρος, η ΑΕΞ έκαμψε την αντίσταση του Παναγροτικού, και το άλλο Σάββατο ρίχνεται στη μάχη των μπαράζ.

Η περιγραφή του αγώνα είναι μία προσφορά από το :

ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ του Γιάννη Τόλη
στη Φιλιππιάδα - Χατζηκώστα 5
Τηλ. 2683022220 Κιν. 6949212467

"Γάμοι - Βαπτίσεις - Τούρτες γενεθλίων όλα στο ζαχαροπλαστείο Τόλης"

Χάρη σε δύο γκολ στο πρώτο μέρος, η ΑΕ Ξηροβουνίου έκανε το καθήκον της, επικρατώντας του Παναγροτικού, και κλείδωσε με νίκη την είσοδό της στα μπαράζ ανόδου. Το 1-0 για τους γηπεδούχους, έγραψε στο 25ο λεπτό, ο Γρύλλης, αφού υποδέχτηκε την μπαλιά του Νίκου, και πλάσαρε εύστοχα τον Καρβούνη. Στο 35ο λεπτό, διαμορφώθηκε το 2-0 για τους νικητές, με ένα πολύ ωραίο τέρμα, όταν ο Δόσης στόπαρε ωραία βαθιά μπαλιά με το στήθος, και με εξαιρετικό γυριστό σουτ, έστειλε την μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα του Παναγροτικού, που αποχαιρετά μετά από αρκετά χρόνια την Α' ΕΠΣΑ.

Διαιτητής : Δημητρόπουλος Γιάννης Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας – Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Αλεξίου (83' Κίτσος), Καφαλής, Κοσταντίνι, Καλιακάτσος (66' Σιαμέτης), Ανυφαντής, Νταλάκας, Γρύλλης, Κυριαζής, Δόσης Αρ., Νίκου, Γκυζέλης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Καρβούνης, Χαλάστρας, Νάσκαρης, Θεοδώρου Ε., Θεοδώρου Γ., Μένα, Τσεβρενίδης, Ζαρκαδούλας, Γείτονας, Τσόγκας, Λάζαρος