Επιβλητική νίκη στα Τρίκαλα για την Κ19

Επιβλητική νίκη στα Τρίκαλα για τους Νέους του Καραϊσκάκη.

Έχοντας πολύ καλή απόδοση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα η ομάδα Νέων (Κ19) της ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας πέρασε σχετικά εύκολα από τα Τρίκαλα, επικρατώντας του τοπικού ΑΟΤ με 1-4. Στην αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής της Football League Νέων, στο γήπεδο Αγίου Οικουμένιου Τρικάλων, η ομάδα του Δημήτρη Σφήκα άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό του αγώνα με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Άκη Μαργώνη. Οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά (51΄) της επανάληψης έφτασαν στην ισοφάριση με κοντινό πλασέ του Κερασιώτη. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα η πίεση των παικτών της ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας απέδωσε, αφού με δύο τέρματα του αρχισκόρερ της Κ19, Αλέξανδρου Κούση (71΄, 78΄), με σουτ εκτός περιοχής, και ένα του Βασίλη Κρίκα (86΄), που κρέμασε τον τερματοφύλακα, η αρτινή ομάδα έφτασε στο τελικό 1-4.

Καραϊσκάκης Κ19 (Σφήκας): Μπούκας, Μήτσιος, Θεμελής, Χρούσιελ, Βλάχος (86΄ Δήμος), Καψάλης (46΄ Κρίκας), Άτσκα, Βασίλας (85΄ Παπαγιάννης), Καζέλης, Μαργώνης, Κούσης (85΄ Τσίρκας)