Νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου στην παρθενική του εμφάνιση

Στην πρώτη του επίσημη εμφάνιση στους αγωνιστικούς χώρου, ο ΠΑΣ Κομμένου επικράτησε της ΑΕ Ραδοβυζίων με 2-0.

Νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου στον πρώτο του επίσημο αγώνα, απέναντι στην ΑΕ Ραδοβυζίων, με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη σημαντική ευκαιρία, με το Ζαχαρη να σουτάρει, και τον Κόπανο να αποσοβεί το γκολ με τη βοήθεια του δοκαριού. Οι γηπεδούχοι είχαν δύο σουτ με τους Πανακούλια και Σταμάτη που έφυγαν άουτ, ενώ τα Ραδοβύζια απείλησαν με τη σειρά τους δύο ακόμη φορές χωρίς αποτέλεσμα, ενώ στο 35ο λεπτό ακυρώθηκε γκολ του Ζαχαρη ως οφσάιντ.

Το πρώτο γκολ του αγώνα σημειώθηκε στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό, με τον Πανακούλια να πιάνει ωραίο σουτ και να στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του τερματοφύλακα, για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι, έχοντας καλές φάσεις με τους Ζαχαρη και του Δήμο, που νικήθηκε από τον Κόπανο, για να φτάσουμε στο 75ο λεπτό, όταν ο Νάτσιος βρήκε τον Πανακούλια κι αυτός με τη σειρά του τον Τσίνα, που με διπλή προσπάθεια έγραψε το 2-0. Ο ρυθμός στη συνέχεια έπεσε, και το μόνο αξιόλογο στοιχείο του παιχνιδιού, στο χρόνο που απέμενε, ήταν ένα κερδισμένο πέναλτι του Τσίνα, που ανέλαβε να εκτελέσει, άστοχα όμως, ο Τσιρογιάννης, με το 2-0 να παραμένει.

Διαιτητής : Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί : Σαρλής - Πολύζος

Παρατηρητής διαιτησίας: Μπουντούρης Γιάννης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Λάμπρος, Νάτσιος, Κοσμάς (32' Παππάς), Σπύρου (64' Παπαχρήστος), Σταμάτης (46' Σκάρας), Τσίνας, Πανακούλιας, Νάτσιος Δ., Τσιρογιάννης, Κατσούλης

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Βαρδής (19' λ.τρ. Δάμος), Τσοχαντάρης, Τσούλος, Μακρής, Σταμούλης, Φλώρος, Τσιγαρίδας (21' λ.τρ. Παππάς),Τριαντάφυλλος, Δήμος, Καμζέλης, Ζαχαρης