Νίκη για το Κομμένο κόντρα στις Σελλάδες (pics)

Με 2-1 επικράτησε της ΑΕ Σελλάδων, ο ΠΑΣ Κομμένου.

Ότι μπορεί κάνει ο ΠΑΣ Κομμένου για να διεκδικήσει τις ελπίδες του για άνοδο, όμως ο Αίας Ράχης δείχνει πως μόνο με αυτοκτονία δε θα ανέβει απευθείας στην Α' κατηγορία. Στο σημερινό ματς, το Κομμένο επικράτησε με 2-1 των Σελλάδων και παρέμεινε στη δεύτερη θέση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν νωρίς το σκορ, με το Σ. Νάτσιο με σουτ από πλάγια θέση, στο 5', να γράφει το 1-0. Στο 16ο λεπτό, ο Κατσούλης σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, για να φτάσουν κοντά στο γκολ οι Σελλάδες σε δύο περιπτώσεις, με τον Γκίκα αρχικά να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι, στο 27ο λεπτό, και λίγα λεπτά αργότερα, τον Παπαγεωργίου να φεύγει στην κόντρα και τον Κόπανο να το νικά με τα πόδια. Στο 35ο λεπτό, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, με το Δ. Νάτσιο μέσα από την περιοχή να γράφει το 2-0. Ένα λεπτό μετά, ο Μακρής νίκησε το Σ. Νάτσιο, ενώ στο 40ο λεπτό, καλό σουτ του Βίτσιου κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

Στην επανάληψη, ο Βίτσιος είχε ένα καλό φάουλ στο 47ο λεπτό, ενώ στο 53', ο Μακρής νίκησε αρχικά σε τετ α τετ τον Κολιό, ενώ στην επόμενη φάση νίκησε και τον Κοντογιάννη που πλάσαρε από κοντά. Στο 65', οι νεαροί των Σελλάδων, ξαναμπήκαν στο ματς, με φοβερό σουτ του Βίτσιου, που άφησε άγαλμα τον Κόπανο, γράφοντας το 2-1, όμως το Κομμένο κατάφερε να κρατήσει το υπέρ του σκορ, έχοντας φάσεις πριν το τέλος, με τον πολύ καλό Μακρή να νικά δις το Δ. Νάτσιο, που νικήθηκε στα τελευταία λεπτά και από τον Κασσελούρη, που πέρασε στη θέση του κορυφαίου της αναμέτρησης, Μακρή.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Πολύζος Αλκίνοος

ΠΑΣ Κομμένου (Κωσταδήμας) : Κόπανος, Κόρδας (46' Παππάς), Κοσμάς (46' Πανακούλιας), Τολιάκης, Νάτσιος Σ., Κολιογιάννης, Κοσμάς Β., Νάτσιος Ε., Νάτσιος Δ., Κατσούλης (25' λ.τρ. Κολιός), Κωσταδήμας (46' Ντάμας)

ΑΕ Σελλάδων (Χρήστου) : Μακρής (80' Κασσελούρης), Σταύρου (80' Γκούβας), Μπέκας (80' Γεωργίου), Σιαφάκας, Κατσάνος, Λάκκας, Κολοβός (80' Πλακούτσης), Παπαγεωργίου (58' Μπουζάνης), Γκίκας, Λαχανάς, Βίτσιος