Νέα νίκη με διψήφια διαφορά για την Αναγέννηση

Την τρίτη σερί νίκη με διψήφια διαφορά πέτυχε σήμερα το απόγευμα στο ΔΑΚ Άρτας η Αναγέννηση Άρτας.

Η αρτινή ομάδα μπήκε πολύ χαλαρά στο παιχνίδι και βρέθηκε να χάνει στο 1ο δεκάλεπτο με 2-5, όμως το ταιμ-άουτ που πήρε ο Ντάλας αφύπνισε τις παίκτριες της Αναγέννησης, οι οποίες κατάφεραν μέσα σε πέντε λεπτά να ανατρέψουν το σκορ με ένα σερί 5-0. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες αφού κατάφεραν να διατηρούν με άνεση το προβάδισμα στο παιχνίδι, στο τελευταίο τέταρτο έφτασαν σε μία άνετη νίκη με σκορ 32-21. Την παράσταση έκλεψε η Τσιομπάνου, η οποία πέτυχε 14 τέρματα και οδήγησε την ομάδα στην νίκη, η οποία έδειξε καλά στοιχεία, ενώ σιγά-σιγά μπαίνουν στο παιχνίδι όλο και περισσότερες παίκτριες σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια.

Θα ακολουθήσει αύριο βίντεο από την αναμέτρηση από την κάμερα του artagoal.gr, καθώς και το καθιερωμένο φωτορεπορτάζ.

Διαιτητές: Αβράμης (Πάτρα) - Χρόνης (Πάτρα)

Τα πεντάλεπτα: 1-2, 2-5, 7-5, 9-7, 12-8, 14-11 (ημίχρονο), 17-13, 20-15, 21-16, 26-18, 30-19, 32-21

Δίλεπτα: 2-2   Πέναλτι: 5/6 – 4/8

Αναγέννηση Άρτας (Ντάλας):  Μάμαλη, Μπαλάφα 5, Σκουτέλα 1, Εμμανουηλίδου 5, Νάτσο 1, Σκάρα, Νούλα, Θεοδοσοπούλου Β., Σπυριδοπούλου 3, Τσιομπάνου 14, Σαΐντοβα, Καναρά, Θεοδοσοπούλου Σ., Ροκόμου, Παπακοσμά, Νταβίντοβιτς 3

ΑΕΣΧ Πυλαίας (Σκανδάλης): Κουκμίση Α. 6, Βράμπα, Παραστρατίδου 3, Βακουφάρη, Κουκμίση Μ. 1, Καπρινιώτη, Κοπανέλου, Αντωνιάδου, Ιωαννίδου 1, Μαυροπούλου 4, Δημητρακοπούλου, Αθανασοπούλου 1, Σελεμίδου 2, Πετρίδου, Λούρη 3, Στεφανίδου