Ισοπαλία στο Λουτρότοπο για Κομμένο και Φιλοθέη

Σε μια αναμέτρηση όπου στα τελευταία λεπτά ήταν επεισοδιακή, ο ΠΑΣ Κομμένου αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 1-1 κόντρα στη Φιλοθέη.

Με το ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο γήπεδο του Λουτροτόπου, ανάμεσα στον ΠΑΣ Κομμένου και τον ΑΟ Φιλοθέης. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση και απείλησαν πρώτοι με μία καλή εκτέλεση φάουλ του Κωσταδήμα που τελευταία στιγμή ανακόπηκε και δεν κατέληξε στα δίχτυα, ενώ στο 25' οι παίχτες του Κομμένου είχαν τετραπλή ευκαιρία σε απανωτά σουτ που σταμάτησε ο Μπόλης, ενώ του σουτ του Κατσούλη χτύπησε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι στην καλύτερή τους στιγμή στο α' μέρος, είδαν τη μπάλα σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τρούλλη να περνά λίγο άουτ, ενώ στο 40' από εκτέλεση κόρνερ του Κωσταδήμα, ο Κατσούλης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα επίσης λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά πιο αποφασιστικά και άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Κωσταδήμα, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κοσμάς που πήρε το ριμπάουντ έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι που έψαχναν περισσότερο να χτυπήσουν στην κόντρα, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 73ο λεπτό, όταν σε αδράνεια της άμυνας των γηπεδούχων, ο Δ. Καραγιάννης από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 1-1. Μάλιστα, οι παίχτες της Φιλοθέης απείλησαν με την ανατροπή πέντε λεπτά αργότερα, όμως ο Σταμάτης απέκρουσε με τα πόδια του σουτ του Π. Δήμου. Για να φτάσουμε στο 88ο λεπτό, όπου η κατάσταση ξέφυγε για λίγο, μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα που είχε δει λίγο νωρίτερα ο Ντάμας για απώθηση αντιπάλου εκτός φάσης έπειτα σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε, καθώς φίλαθλος πέταξε μπάλα πετυχαίνοντας τον διαιτητή. Λόγω του συμβάντος ο κ. Καραγιάννης διέκοψε τον αγώνα για περίπου δέκα λεπτά για να ηρεμήσουν τα πνεύματα, και μετά την επανέναρξη το παιχνίδι ολοκληρώθηκε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.

Διαιτητής: Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί: Βαρέλης Βασίλης - Σαρλής Χρήστος

ΠΑΣ Κομμένου (Μπαλάτσας): Σταμάτης, Ντάμας, Τζίμας, Νάτσιος Σ., Κοσμάς, Ανδρέας, Παππάς, Ρίζος, Γιάννενας, Κατσούλης, Κωσταδήμας

ΑΟ Φιλοθέης (Πουλιάνος): Μπόλης, Τσιάπαλης, Λαζανάς, Γαλάνης, Τολιάκης, Τρούλλης, Καραγιάννης Α., Καραντζένης, Δήμος, Καραγιάννης Δ., Βασιλάκος