Νέα νίκη για τον Απόλλωνα μες τον Άγιο Σπυρίδωνα

Σε εξαιρετική κατάσταση ο Απόλλωνας, πέρασε και από τον Άγιο Σπυρίδωνα με 0-1.

Γλυκιά ήττα γνώρισε ο Παναγροτικός από τον Απόλλωνα στην έδρα του, με 0-1, όμως εξασφάλισε με συνδυασμό των υπόλοιπων αποτελεσμάτων, την απευθείας παραμονή του στην κατηγορία και για την επόμενη σεζόν. Από τη μεριά του ο Απόλλωνας βρίσκεται σε περίοδο εξαιρετικής φόρμας, και υπό τις οδηγίες του Γιάννη Κοσμά, αποτελεί υπολογίσιμο αντίπαλο για οποιαδήποτε ομάδα της κατηγορίας, και σίγουρα δείχνει πως στα μπαράζ θα κυνηγήσει με αξιώσεις την παραμονή παρά το βαθμολογικό μειονέκτημα. Στο χτεσινό παιχνίδι, το γκολ της νίκης στους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 47ο λεπτό ο Δήμητσας, αφού κινήθηκε ωραία μέσα στην περιοχή, και ξεγέλασε με προσποίηση δύο αντιπάλους, πλάσαρε, και έγραψε το τελικό 0-1. Με την ήττα αυτή ο Παναγροτικός βρίσκεται μεν κοντά στις θέσεις των play-out, όμως υπερτερεί τόσο του Ηρόδοτου όπως και των Τζουμέρκων στην ισοβαθμία, και σε συνδυασμό με το γεγονός πως Αχιλλέας και Προοδευτική θα τεθούν αντιμέτωποι, εξασφάλισε από χτες την παραμονή του στην κατηγορία.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κυραικού Χρήστος - Σαρλής Χρήστος

Παναγροτικός Αγίου Σπυρίδωνα : Λάζαρος, Ματσούκας (66' Δημογιάννης), Καλαμπαλίκης, Στέργιος, Θάνος, Θεοδώρου, Λάζαρος Π. (30' Νταλάκας), Χαλάστρας, Γείτονας Στ., Γείτονας Θ., Ντάκουλας

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπίζας, Νούτσος (70' Τσιάπαλης), Τσιγαρίδας, Μανιφάβας, Γκότσε, Τρούλλης, Γρηγορίου, Μπαλαδήμας, Δήμος (25' Μαλέσκος), Δήμητσας, Γκαναβίας (78' Τζίμας)