Όλα μηδέν στη Φιλοθέη (video)

Embed video:

Ευχαριστούμε το Χρήστο Αλεξόπουλο για τα στιγμιότυπα με τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού.

Στο σημερινό παιχνίδι στο γήπεδο της Φιλοθέης είχαμε ένα δυνατό παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα επίθεση. Στο α' ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Αρχικά οι φιλοξενούμενοι, με τον Δήμο με ωραίο τακουνάκι να πατάει στον Θωμά Βασίλα, με τον Κατσούλα να βρίσκει με τα ακροδάχτυλα τη μπάλα στο σουτ του νεαρού μέσου και με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού να καταφέρνει να αποσοβήσει το γκολ. Οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον Βέλεγκα, όταν σε βαθιά μπαλιά από την άμυνα, ο επιθετικός της Φιλοθέης βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά το πλασέ του σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πάτησαν περισσότερες φορές την αντίπαλη περιοχή αλλά δεν κατάφεραν να ανησυχήσουν ιδιαίτερα τον τερματοφύλακα της Φιλοθέης, με αποτέλεσμα το 0-0 να παραμείνει μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Παπανίκος Βαγγέλης

ΑΟ Φιλοθέης (Παλιάτσος): Κατσούλας, Γόγαλης, Νάσκαρης (46' Παπαευθυμίου), Γιαννούλης Σ., Μπασιάκος, Βασιλάκος, Τριαντάφυλλος, Καραγιάννης, Βέλεγκας (46' Παπαγιάννης), Καλεύρας, Κατσιγιάννης (46' Ζώης Θ.)

ΑΕ Μενιδίου (Παπαϊωάννου): Αλεξίου, Τριαντάφυλλος (76' Στασινός), Μπούρας, Κατσούλας, Βαλίλης, Κακιώνης, Βασίλας Θ. (67' Μανθιός), Γεωργατσέλος (80' Ρεβίθης), Δήμος, Βλάχας, Κορέλης