Ισόπαλοι Φιλέλληνες και Μέλισσα στο Δημοτικό Στάδιο

Σε ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στους Φιλέλληνες και τη Μέλισσα, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1.

Ισοπαλία στο Δημοτικό Στάδιο ανάμεσα στους Φιλέλληνες και τη Μέλισσας, με την ομάδα του Πέτα να χάνει και μαθηματικά το τρένο των play-off, μένοντας 5 βαθμούς πίσω από την τέταρτη Δόξα μία αγωνιστική πριν το τέλος της κανονικής περιόδου. Στο σημερινό παιχνίδι είχαμε δυνατές μονομαχίες και ένα ισορροπημένο αγώνα, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 23ο λεπτό, με ωραίο σου του Κούση εκτός περιοχής, με το Βάσιο να μην μπορεί να αντιδράσει παρά την προσπάθειά του. Οι Φιλέλληνες είχαν την ευκαιρία να φέρουν το μας στα ίσα στο 35', όταν ο Ζιώρης βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, όμως ο Μπόλης το νίκησε.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν, έχοντας μάλιστα το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 68ο λεπτό, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Αλέξανδρου Κούση. Το γκολ ήρθε με πέναλτι που κέρδισε ο Γιάννενας σε ανατροπή από τον Μπέτσα, και εκτέλεσε εύστοχα ο Σταμάτης. Στο 90ο λεπτό ο Μπιρμπίλης πήρε με τη σειρά του την άγουσα για τα αποδυτήρια, και στις καθυστερήσεις, οι Φιλέλληνες έχασαν μεγάλη ευκαιρία να "κλέψουν" τη νίκη, όταν ο Κώστας έφυγε στο τετ α τετ, πέρασε και τον Μπόλη, όμως σωτήρια ο Μπέτσας κράτησε την ισοπαλία για την ομάδα του. Με το τέλος του παιχνιδιού, είχαμε ένταση, δείγμα του δυναμισμού του παιχνιδιού, με αποτέλεσμα την αποβολή του Μανιώτη της Μέλισσας.

Διαιτητής : Μπουντούρης Γιάννης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Στούπας Παύλος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Μπόλης, Καλαμπόκης, Τσιάτσος, Κούσης Απ. Μπέτσας, Σαγάνης, Θανάσης (64' Πολύζος), Κωσταδήμας, Αβράμης, Μανιώτης (73' Βασιλείου), Κούσης Αλ.

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Βάσιος, Βάσιος Γ., Τσιγαρίδας (73' Σερβετάς), Κολιός, Γρούμπας, Ζιώρης, Αθανασιάδης, Μπιρμπίλης, Γιάννενας (78' Κώστας), Σταμάτης, Ροβίνας (63' Βλάχος)