Συνέχισε με το απόλυτο των νικών το Πέτα

Το 6 στα 6 έκανε στη Β' κατηγορία, η ομάδα των Φιλελλήνων, που επικράτησε με το ευρύ 2-5 του ΑΟΚ Τζουμέρκων.

Μόνοι στην κορυφή της βαθμολογίας παραμένουν οι Φιλέλληνες Πέτα, που επικράτησαν χωρίς να προβληματιστούν ιδιαίτερα του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με 2-5, έχοντας "καθαρίσει" το παιχνίδι από το πρώτο ημίωρο. Στο 11ο λεπτό, οι παίκτες του Ηλία Ρούσσα άνοιξαν το σκορ, όταν ο Μήτσος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε ψύχραιμα τον Καραμπούλα, γράφοντας το 0-1. Στο 23ο λεπτό, η άμυνα των Τζουμέρκων δεν μπόρεσε να απομακρύνει την μπάλα από την περιοχή, ο Κολοβός έγινε κάτοχός της, μετά από άτσαλο διώξιμο και με ωραίο πλασέ στην κίνηση έγραψε το 0-2 για την ομάδα του. Στο 32ο λεπτό, ο Μήτσος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα τελείωσε την υπόθεση νίκη, διώχνοντας το άγχος πλήρως από τους συμπαίκτες του, όταν βρέθηκε ξανά σε θέση τετ α τετ, και ήταν και αυτή τη φορά εύστοχος, με δυνατό διαγώνιο σουτ, ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-3. Οι Φιλέλληνες έκλεισαν το ημίχρονο με ακόμη ένα γκολ, με τον Ανυφαντή στο 45ο λεπτό, να κάνει ατομική προσπάθεια και να τελειώνει τη φάση με το δεξί, από το ημικύκλιο της περιοχής, γράφοντας το 0-4.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι ήταν πιο ανταγωνιστικοί και κατάφεραν να σημειώσουν δύο τέρματα, διασκεδάζοντας τις εντυπώσεις, με τον Κ. Κουτρομάνη, με πολύ ωραίο σουτ, στο 53ο λεπτό, να στέλνει την μπάλα στο "παραθυράκι" του Πεπώνη, για το 1-4. Στο 68ο λεπτό, οι Φιλέλληνες πήραν και πάλι διαφορά 4 γκολ, όταν μετά από πολύ ωραίο μακρινό σουτ του Βάσιου που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, ο Λάλος μπήκε στη φάση και αφού τσίμπησε την μπάλα την έστειλε στα δίχτυα, από κοντά για το 1-5. Το τελικό 2-5 διαμόρφωσε στο 83ο λεπτό, και πάλι ο Κ. Κουτρομάνης για τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ, που δεν μπόρεσε να αποσοβήσει ο Πεπώνης.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Πολύζος Κώστας

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Καραμπούλας, Τσιπρης, Κατσάνος Χ., Κουτρομάνης Ηλ., Μαρκοστάμος, Κοντοδήμας (65' Κατσάνος Α.), Κούρτης, Κατσάνος Γ. (46' Μαργώνης), Κατσάνος Π. (78' Ζαμπέλης), Κουτρομάνης Κ., Κόφφας

Φιλέλληνες Πέτα (Ρούσσας) : Πεπώνης, Βάσιος, Ευθυμίου Ηλ. (46' Λιαχνης), Γρούμπας, Θεοδώρης, Κολοβός, Καλύβας, Μήτσος (72' Γεωργής), Ανυφαντής (64' Λάλος), Αθανασιάδης(66' Κώστας), Γούλας