Νέα νίκη για την Αναγέννηση Άρτας

Η Αναγέννηση Άρτας πέτυχε τη τρίτη νίκη της σε τέσσερα παιχνίδια στην Α1 Γυναικών, καθώς νίκησε το Πανόραμα.

Η ομάδα του Πανοράματος άντεξε απέναντι στην Αναγέννηση σχεδόν για ένα ημίχρονο (16-12), όμως στην επανάληψη η αρτινή μας ομάδα, έχοντας για ακόμη ένα εντός έδρας παιχνίδι πρώτη σκόρερ τη Βάσω Σκάρα με 8 τέρματα, κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ ακόμα και με διψήφια διαφορά τερμάτων. Το τέλος του αγώνα βρήκε τις παίκτριες της Αναγέννησης νικήτριες με τελικό σκορ 34-25.

Διαιτητές: Μαυρίδης-Στεφανίδης

Πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 7-4, 8-8, 13-11, 16-12 (Ημίχρονο), 19-13, 21-14, 25-16, 27-19, 31-21, 34-25

Δίλεπτα: 5-2  Πέναλτι: 2/7-7/11

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Δήμου): Μηλιώνη, Μπαλάφα 4, Σκουτέλα 6, Καλοϊδη 6, Σαγάνη, Βέμη 2, Σκάρα 8, Μέγα, Δήμου 2, Κολτουκη 1, Βράτσεβα 5, Παπανδρέου, Κανάρα, Κουρέλη, Καλανσίκοβα, Μάμαλη

Honda Πανόραμα (Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Αργυροπούλου 2, Σεβδίλη 3, Αναστασιάδου, Μεντεσίδου, Κυρικλίδου 1, Μανάβη 1, Νταντίρα, Αμανατίδου 9, Χαριτάκη, Χριστοδουλίδου 1, Καραβέλη 7, Δημητρακοπούλου 1, Σπανού