Πρώτο «διπλό» για την ΑΕ Μενιδίου (vid)

Embed video:

Το βίντεο είναι του Χρήστου Αλεξόπουλου.

Η ομάδα του Μενιδίου επικράτησε με 0-2 του άποντου Παναγροτικού στον Αγ. Σπυρίδωνα, φτάνοντας στην 3η της νίκη και πρώτη εκτός έδρας στη σεζόν. Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα στο 32ο λεπτό. Ο Τσιάπαλης σέντραρε, ο Τσουλουφίδης έσπασε στον Κασελούρη και αυτός με ένα εκπληκτικό γυριστό σουτ από τα όρια της περιοχής, έκανε το 0-1. Μάλιστα πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί από το πρώτο γκολ, στο 35' ο Θανάσης μπήκε από τα αριστερά και σέντραρε χαμηλά, η μπάλα πήρε ύψος από μονομαχία και ο Γείτονας με κεφαλιά έκανε το 0-2, πληγώνοντας την πρώην του ομάδα.

Στην επανάληψη η ΑΕΜ ανέβασε κι άλλο την απόδοση της και έχασε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα. Συγκεκριμένα Θανάσης, Γείτονας και Τσουλουφίδης είχαν από ένα χαμένο τετ-α-τετ. Λίγα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90΄ ο Παναγροτικός είχε δοκάρι με τον Μαυρομάτη, μετά από κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, χάνοντας την ευκαιρία για ένα γκολ.

Διαιτητής: Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί: Γκόκα Κατερίνα - Στούπας Παύλος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Κωλέτσης Ε., Μένα, Γείτονας Ε., Θεοδώρου Ι., Νάσκαρης Α., Λάζαρος, Θεοδώρου Ε., Νάσκαρης Π., Ζαρκαδούλας (80' Κωλέτσης Χ.), Έντριτζ (46' Μαυρομάτης), Μπάλλιας

ΑΕ Μενιδίου (Νίκου): Μπόλης, Στασινός, Καλαμπούκης, Μπαλάτσας, Κολιούλης, Τσιάπαλης, Κάλλιας (77' Κόρδας), Τσουλουφίδης (84' Κατσούλης), Κασελούρης (58' Νούσιας), Θανάσης, Γείτονας