Δύσκολη νίκη για το Δία κόντρα στα Τζουμέρκα

Νίκησε τον ΑΟΚ Τζουμέρκων, αν και δυσκολεύτηκε η ομάδα του Δία.

Έκανε το καθήκον του ο Δίας και επικράτησε του αδιάφορου ΑΟΚ Τζουμέρκων, αν και δυσκολεύτηκε αρκετά. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά, με το Δία να θέλει πιο πολύ τη νίκη και να την παίρνει καθώς όσο περνούσε η ώρα κυνηγούσε το γκολ περισσότερο και το βρήκε στο 79ο λεπτό. Στο 61ο λεπτό, οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με το Μούστο να σουτάρει σημαδεύοντας όμως το δοκάρι, για να φτάσουν τελικά στο γκολ που έκρινε το ματς λίγο πριν το τελευταίο δεκάλεπτο, όταν ο Γκουσάιλα με σουτ εκτός περιοχής, έγραψε το 1-0, χαρίζοντας ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης - Παπανίκος Βαγγέλης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Μπόκος, Μπούκας, Χεμπέγια (71' Ματσούκας), Τσώλης, Τζιανούμης, Τσιτώνης (58' Σίμος), Μούστο (88' Κόξιας), Παπαστάθης, Γκουσάιλα, Μίκροβας, Μπολιεράκης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Μαργώνης) : Καραμπούλας (68' Διονύσης Δ.), Κουτρομάνης, Μακρής, Κωνσταντινίδης, Βαρούχος, Στύλιος, Σπανός (80' Μαργώνης), Κατσάνος Γ., Κατσάνος Κ. (64' Τσιατσίμας), Διονύσης Ν., Διονύσης Γ. (58' Κούρτης)