Μεγάλο "διπλό" με ανατροπή στο τελευταίο 10λεπτο για την Καμπή

Σπουδαία νίκη κόντρα στον Άγιο Σπυρίδωνα, με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, πέτυχε η ΑΕ Καμπής.

Πολύ σημαντική νίκη με 1-2, πέτυχε κόντρα στον Παναγροτικό η ΑΕ Καμπής, ξεπερνώντας τον στη βαθμολογία και πλέον βρίσκεται μια ανάσα από την τετράδα, έχοντας και παιχνίδι λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι, μάλιστα έφτασαν στο αποτέλεσμα αυτό, χάρη σε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, δείχνοντας πως διαθέτουν μέταλλο σαν ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη σημαντική φάση στο ματς, όταν στο 15ο λεπτό, ο Νίκαρης βρήκε στον κενό χώρο το Φελέκη, όμως εκείνος νικήθηκε σε φάση τετ α τετ, από το Ζιώβα. Στο 34ο λεπτό, οι γηπεδούχοι στην πρώτη τους σημαντική στιγμή ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από μπαλιά στα δεξιά, ο εξαιρετικός φέτος, Μένα, με ωραίο σουτ στην κλειστή γωνία του Γεροδήμου, βρήκε δίχτυα, για ακόμα μια φορά, γράφοντας το 1-0

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή, όμως στο τελευταίο τέταρτο, η Καμπή ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και έφτασε στην ολική ανατροπή. Στο 56', ο Παναγροτικός έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, όμως το σουτ του Γείτονα με κατεύθυνση προς την εστία, βρήκε στα πόδια του Μένα πριν καταλήξει στο τέρμα. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια έχασαν τη συνοχή τους, και η Καμπή το εκμεταλλεύτηκε, φτάνοντας σε πρώτη φάση στην ισοφάριση, στο 80ο λεπτό, με το Δήμο με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής να γράφει το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι έψαξαν ακόμη ένα γκολ, με τους γρήγορους επιθετικούς τους, και το βρήκαν στο 88ο λεπτό, όταν ο Νίκαρης έφυγε στον κενό χώρο, και εκείνος σέρβιρε έτοιμο γκολ, στον επερχόμενο Φελέκη, που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του και παγώνοντας τους γηπεδούχους.

Διαιτητής : Μπαϊλης Νίκος  Βοηθοί : Βουρλόκας Ζάχος - Μέκιος Σπύρος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Καρράς) : Ζιώβας, Παπασπύρου, Μπότσαρης, Γεωργάρας Θ., Νταλάκας, Σιαμέτης, Κοντοδήμας (79' Λάζαρος), Γείτονας, Μένα, Βρακάς (76' Γεωργάρας Κ.), Γεωργάρας Λ.

ΑΕ Καμπής (Γιάννος) : Γεροδήμος, Παλιάτσος, Γόγολος, Γαλάνης, Σταμάτης Στ. (64' Γκανάρας), Στούπας (39' Κίτσιος), Φελέκης, Τζουμάκας Δ., Δήμος, Νίκαρης (88' Σαραντάρης), Δημουλιάς