Ρεβάνς για τις γυναίκες του Γ.Σ. Άρτας

Ισοφάρισε την ήττα του Α΄ Γύρου από τη Φιλία, με 3-2 σετ, στην επανάληψη του αγώνα κερδίζοντας με 1-3 σετ, ως τυπικά φιλοξενούμενη η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ. Άρτας.

Πολύ δύσκολα θα χάσει τη 2η θέση που οδηγεί στα play-off ανόδου η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ. Άρτας με τη νίκη της επί της Φιλίας με 1-3 σετ. Σε ένα αγώνα με αρκετές καλές φάσεις και για τις δυο ομάδες, ο Γ.Σ. έκανε τα λιγότερα λάθη και πήρε το πολυπόθητο 3ποντο, παρά την προσπάθεια της Φιλίας να αντιδράσει κατακτώντας το 2ο σετ.

Τα σετ (1-3): 18-25, 25-23, 13-25, 19-25

Α.Ο. Φιλία Άρτας: Καλαβρουζιώτου, Ζαγαλίκη, Καπέλη, Γκαβάγια, Κοσμά Θ, Σαπλαούρα Κ, Παπαιωάννου (λ), Κοσμά Κ, Οικονόμου, Ράμια, Σαπλαούρα Β,Σταύρου

Γ.Σ. Άρτας: Μπίκα, Πραμαγκιούλη, Σωτηρίου, Ρίζου, Βαρέλη, Κουρκούτα, Ι. Δημοθεόδωρου (λ), Κούκου, Α. Δημοθεόδωρου, Καραβάτσιου.