Με «πεντάρα» στην πέμπτη θέση ο Απόλλων Γλυκορίζου

Μεγάλη σε έκταση νίκη με 0-5 πήρε ο Απόλλων απέναντι στον ΑΟΚ Τζουμέρκων, στον εκτός έδρας αγώνα της για την 9η αγωνιστική της Α' ΕΠΣ Άρτας.

Μετά τη δεύτερη σερί νίκη τους οι φιλοξενούμενοι ανέβηκαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα και απέχουν 2 βαθμούς από την τετράδα, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που γνώρισαν δεύτερη σερί βαριά ήττα και παρέμειναν στις τελευταίες θέσεις.

Ο Γρηγορίου με σουτ μέσα από την περιοχή ήταν αυτός που έκανε το 0-1 στο γήπεδο του Παλαιοκάτουνου στο 22ο λεπτό, για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του ο Θάνος με κεφαλιά στο 36', μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τρούλλη. Στην επανάληψη και στο 57' ο Δήμος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 0-3 και ο ίδιος παίκτης στο 82' διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα κάνοντας το 0-4. Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Τρούλλης με πλασέ έξω από την μεγάλη περιοχή. Βέβαια πρέπει να σημειώσουμε ότι στο ημίχρονο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Στύλιος και οι γηπεδούχοι έπαιξαν στο υπόλοιπο του παιχνιδιού με παίκτη λιγότερο. Οι φιλοξενούμενοι πάντως δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες για γκολ, ενώ είχαν και δύο δοκάρια με τους Γρηγορίου και Παππά.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Μεσίτι Γιάννης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κολοκύθας): Καραμπούλας, Διονύσης Δ. (61' Κατσάνος Κ.), Κωνσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Κουτρομάνης Η., Γάτας, Σπανός Δ., Στύλιος, Βόϊδαρος (51' Σπανός Α.), Πλεύρης Ν., Διονύσης Ν.

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς): Λάζαρος (73' Νάσης), Μπαλαδήμας, Μανιφάβας, Θάνος (38' Νούτσος Χρ.), Κραμπής, Γρηγορίου, Τρούλλης, Γεωργάκης (60' Τσιάπαλης), Παππάς, Δήμος, Γιάννενας (67' Νούτσος Χ.)