Με "πεντάρα" προκρίθηκαν οι Αγ. Ανάργυροι

Με χατ-τρικ του νεοαποκτηθέντα Λ. Μπαλαδήμα, οι Αγ. Ανάργυροι προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου επικρατώντας της ΑΕΚΠ με 5-2.

Με το δεξί μπήκαν στις επίσημες υποχρεώσεις τους οι Αγ. Ανάργυροι, που έχοντας σε πολύ καλή μέρα το νεοαποκτηθέντα Λάμπρο Μπαλαδήμα, επικράτησαν της ΑΕΚΠ με 5-2, και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Στο 20ο λεπτό, ο Καζναφέρης σέντραρε, ο Λ. Μπαλαδήμας σούταρε στην κίνηση και έγραψε το 1-0. Ο ίδιος παίκτης στο 35ο λεπτό, διπλασίασε τα τέρματά του, όταν με σουτ από τη γωνία της περιοχής, διπλασίασε τα τέρματά του, γράφοντας το 2-0. Η ΑΕΚΠ απάντησε, μειώνοντας προσωρινά, στο 42ο λεπτό, σε 2-1, με δυνατό σουτ του Σερέτη, μέσα από την περιοχή, για να γράψει τρία λεπτά αργότερα, το 3-1, και πάλι ο Λ. Μπαλαδήμας με σουτ μετά από πάσα του Θανάση, ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ του.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι αύξησαν το προβάδισμά τους, στο 53ο λεπτό, όταν μετά από μπροστινή μπαλιά του Λ. Μπαλαδήμα, ο Δόσης έγραψε το 4-1, σκοράροντας με τη σειρά του το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα. Ο Σερέτης μείωσε και πάλι, για την ΑΕΚΠ στο 64ο λεπτό, γράφοντας το 4-2 με σουτ μέσα από την περιοχή, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-2, στο 82ο λεπτό από νέα ασίστ του Λ. Μπαλαδήμα και τελείωμα του Μάρκου. Ο Λ .Μπαλαδήμας, που ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού, είχε την ευκαιρία να σκοράρει για 4η φορά, όμως έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Βασιλάκης Στέργιος - Πολύζος Αλκίνοος

ΑΟ Αγ. Αναργύρων (Καλιαρντάς) : Παππάς, Γιαννούλης (35' λ.τρ. Δόσης), Σακκάς, Κοσταντίνι, Γκαρτζώνης (60' Μπαλαδήμας Γ.), Μάρκος, Σακκάς Ν., Καζναφέρης, Μπαλαδήμας Λ., Δημουλάς, Θανάσης (81' Μακρής)

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Κωνσταντινίδης) : Σταύρου, Σκαλτσογιάννης, Πλούμπης, Σιαφάκας Π. (60' Σιαφάκας Σ.), Μπιρμπίλης, Χαβέλας, Μπέλλος (70' Τζιανούμης), Χασκής (40' λ.τρ. Μπασδέκης), Σερέτης, Κοντός, Μπουζάνης