Ισόπαλος με τον Τηλυκράτη ο Εθνικός

Ακόμα μία ισοπαλία στο Πρωτάθλημα για τον Εθνικό, αυτή τη φορά στη Λευκάδα, με 1-1.

Την περιγραφή του παιχνιδιού σας προσφέρει το συνεργείο:
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΑΥΤ/ΤΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ (Zavoli) -
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (Hellas Service)
ΕΔΡΑ : ΙΜΑΡΕΤ ΑΡΤΑΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΗΛ. 2681072338

Υγραεριοκίνηση για full injection κινητήρες από 599 € αποκλειστικά στο συνεργείο
Παπατσίμπας.

Στο πρώτο μέρος, ο Εθνικός ήταν πολύ ανώτερος, πραγματοποιώντας ίσως το καλύτερό του ημίχρονο στο φετινό Πρωτάθλημα. Ευτύχησε μάλιστα να προηγηθεί στο 10ο λεπτό, όταν από ωραίο συνδυασμό Ντανάι-Μιχάλη και Μπαλογιάννη η μπάλα έφτασε στον Μπαστάνη που με πλασέ εν κινήσει έγραψε το 0-1. Ο Εθνικός συνέχισε να έχει την κατοχή της μπάλας, δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ, υστερούσε όμως στην τελική ενέργεια και δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή του σε γκολ. Στην καλύτερή φάση μετά το γκολ για τον Εθνικό, ο Μανιώτης εκτέλεσε φάουλ και ο Μιχάλης με το κεφάλι δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση, με το 1-0 να παραμένει σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν με σκοπό να γυρίσουν το ματς και είχαν μια-δυο μικροευκαιρίες πριν το 60ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο δυνατός στον αέρα Ιασωνίδης πήρε την κεφαλιά και έφερε το ματς στα ίσα, γράφοντας το 1-1. Στο 65ο λεπτό οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν, όταν ο Πολυχρονάκης δέχτηκε δεύτερη κίτρινη αφήνοντας την ομάδα του με παίχτη λιγότερο. Οι δυο ομάδες είχαν από μία καλή φάση πριν τη λήξη του αγώνα. Ο μεν Εθνικός είχε μια κεφαλιά του Τσουλιάη σε νέα σέντρα του Μανιώτη, ενώ ο Τηλυκράτης είχε πολύ καλή στιγμή με το Μακρυγιάννη λίγο πριν το 90ο λεπτό, όμως ο μεσοεπιθετικός της λευκαδίτικης ομάδας καθυστέρησε χαρακτηριστικά, ενώ στην αρχή της φάσης βρέθηκε σχεδόν απέναντι από τον Τρανουλίδη, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Κέκελος Παναγιώτης  Βοηθοί : Κακατσίδης Γρηγόρης - Βαλλιάνος Θωμάς

Τηλυκράτης 2014 (Παντζιαράς) : Καραγκούνης, Βρεττός, Καταγής, Πολυχρονάκης, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης (46' Γεωργάκης), Καλογέρης (60' Κοντογιάννης), Κτενάς, Περιστέρης, Παπαδόπουλος (65' Τσελάι), Μακρυγιάννης

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος) : Τρανουλίδης, Μανιώτης, Ντανάι, Δημουλάς, Τσιφλίδης, Τσουλιάης (76' Λέντζος), Μπαστάνης, Κουμπής, Παπακίτσος (87' Κορέσι), Μπαλογιάννης, Μιχάλης