"Καλπάζει" προς την άνοδο η Νίκη Καλαμιάς

Μόνο με αυτοκτονία θα χάσει τον τίτλο της Β' κατηγορίας η Νίκη Καλαμιάς, που σκόρπισε με 7-0 το Διαγόρα Κομμένου.

Με το Νίκαρη να βρίσκει την ευκαιρία να σκοράρει 5 γκολ και να ανέβει στην πρώτη θέση των σκόρερ με 20 γκολ, η Νίκη Καλαμιάς δε δυσκολεύτηκε να συντρίψει με 7-0 το Διαγόρα Κομμένου και σε συνδυασμό με την ήττα της Κυράτσας να ξεφύγει κι άλλο από τους διώκτες της, πλησιάζοντας στον τίτλο που οδηγεί απευθείας στην Α' κατηγορία. Μέχρι το ημίωρο, ο Νίκαρης είχε σημειώσει ήδη 4 τέρματα, τελειώνοντας το παιχνίδι. Το 1-0 σημείωσε στο 9' με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, ενώ το 2-0 στο 16ο λεπτό, με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Τρία λεπτά αργότερα πλάσαρε για το 3-0 και με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με τον ίδιο τρόπο έγραψε το 4-0. Τη σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο Βασίλης Καραχάλιος, ο οποίος με προβολή στο 39' έγραψε το 5-0, για να κλείσει το ημίχρονο με σκορ 6-0, από σουτ του Γκυζέλη από τα πλάγια.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έριξαν το ρυθμό τους, και φτάσαμε στο 88ο λεπτό για να κλείσει το σκορ, με το Νίκαρη να αποφεύγει την άμυνα τους Διαγόρα από τα πλάγια, και να πλασάρει στην απέναντι γωνία, για το τελικό 7-0.

Διαιτητής : Νούσιας Οδυσσέας  Βοηθοί : Πανάγος Άγγελος - Μεσίτι Γιάννης

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Καραχάλιος Δ. (46' Μπακοχρήστος Ε.), Τζώρας (46' Ντάλιας), Ευθυμίου, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης (46' Τσώλας), Κουκουζέλης, Μπακοχρήστος Θ., Μάης, Μουζακίτης, Νίκαρης, Γκυζέλης

Διαγόρας Κομμένου (Παππάς) : Ασπροποταμίτης, Ευαγγελινός Α., Χατζηκοντίδης (70' Παπαρούνης), Παππάς Ε., Μπαλαδήμας, Γεωργακόπουλος, Πλιάτσικας, Παππάς Ε., Ευαγγελινός Λ., Μπουτέτσιος, Παππάς Ε. (46' Νάσης)