Με χατ-τρικ του Κούση η Ολυμπιάδα επέστρεψε στις νίκες και στην πεντάδα

Μετά από τέσσερις σερί ήττες η ομάδα της Αγ. Παρασκευής επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα και έπιασε στην 5η θέση Αναγέννηση και Δία.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά το σημερινό παιχνίδι στο Λουτρότοπο, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Κούσης με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1. Λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρία να ισοφαρίσουν έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, με τον Νίκο Κοσμά με σουτ να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ. Η Ολυμπιάδα η οποία έχασε ευκαιρία να διπλασιάσει στο πρώτο μέρος τα τέρματά της με τους Λάμπρο και Πανή που από κοντά πλάσαρε άουτ, είδε τον Ρώϊμπα να στο 38' να δέχεται την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή Τσιώρη γιατί εκτέλεσε κερδισμένο φάουλ πριν σφυρίξει, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ απείλησε με ένα σουτ του Νάτσιου που πέρασε λίγο άουτ, όμως οι φιλοξενούμενοι δεν επηρεάστηκαν από το γεγονός ότι έπαιζαν με δέκα γιατί είχαν σε μεγάλη μέρα τον Κούση. Στο 75ο λεπτό ο Κούσης απέναντι από τον Κόπανο πλάσαρε εύστοχα κάνοντας το 0-2. Άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, καθώς δύο λεπτά αργότερα ο Πανακούλιας με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-2. Όμως ο Κούσης δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και στο 81' μετά από μακρινή εκτέλεση φάουλ, ο επιθετικός της Ολυμπιάδας πρόλαβε αμυντικούς και τερματοφύλακα κάνοντας χατ-τρικ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Στούπας Παύλος

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Μπουτέτσιος, Σπύρου (58' Παπαχρήστος), Τζοβάνος, Πανακούλιας, Λάμπρος (46' Κοσμάς Ν.), Νάτσιος, Τσίνας, Κοσμάς Ν., Κατσούλης, Σταμάτης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου): Λάμπρου, Δήμος, Παχούλας, Ντασκαγιάννης (46' Λεκάνης), Ρώϊμπας, Τζελιλάι Τζ., Τζελιλάι Λ., Βέτσιος, Πανής (80' Μπλλόκου), Γώτας (44' Δήμος Β.), Κούσης (85' Μερκάϊ)