Φιλικό "διπλό" επί της Ανατολής η Αναγέννηση

Με 1-2 με ανατροπή επικράτησε της Ανατολής στο Ασβεστοχώρι η Αναγέννηση.

Δεύτερη νίκη επί της Ανατολής για την Αναγέννηση, σε φιλικό ματς, αυτή τη φορά μακριά από την Άρτα, και παρ' όλο που η αρτινή ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό, με το Νούγια, για να φέρει το ματς στα ίσα στο 40ο λεπτό ο Χούσος, με σουτ από το ύψος της περιοχής, έπειτα από εναλλαγή της μπάλας των Νταλάκα και Σιδηρόπουλου.

Το γκολ της νίκης σημειώθηκε στο 85ο λεπτό, όταν ο Μπαλάφας στόπαρε και σούταρε ωραία, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι, με τον Αλέξανδρο Παπακίτσο να βρίσκεται στην πορεία της και να τη στέλνει στα δίχτυα στην επαναφορά, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

ΑΟ Ανατολής (Ζώης) : Διαμαντής, Γκούμας, Γρηγοριάδης, Νάσιος, Μαλάτος, Κλιτσινάρης, Σκανδάλης, Πολυχρόνης, Νούγιας, Τσουμάνης, Φωλίνας
έπαιξαν και οι : Κατσίφας, Εμβραϊζόγλου, Δήμος, Μαρμούτας, Μπίζιος, Πάσχος, Κολιούσης, Τσιλιγιάννης, Τσεκούρας

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Μήτσιος, Θεοδώρου, Μαργαρίτης (50' Κατσαρός), Κραμπής, Παπαρούνης, Μανιώτης, Μπότσαρης (46' Παπακίτσος Αλ.), Χούσος, Σιδηρόπουλος (74' Μπαλάφας), Νταλάκας (74' Παπακίτσος Δ.), Σταμούλης (83' Παππάς Ν.)