Νίκη επί του Κορφοβουνίου για τον Ερμή

Τη νίκη κόντρα στον ΑΟ Κορφοβουνίου πήρε ο Ερμής Κεραματών, παραμένοντας στην πρώτη τριάδα του Πρωταθλήματος.

Πιο δύσκολα από ότι μαρτυρά το τελικό σκορ επικράτησε του Κορφοβουνίου, εντός έδρας ο Ερμής, σημειώνοντας τα 2 από τα 3 τέρματά του στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το 1-0, έγραψε στο ημίωρο ο Χαϊντάρι, αξιοποιώντας με κεφαλιά, φάουλ που εκτέλεσε ο Άκης Δήμος. Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετές φάσεις με τους Λεκάνη, Κατέρο και Στασινό να τελειώσουν το ματς γρηγορότερα, σε αντίθεση με τον ΑΟΚ που δεν παρουσίασε το πολύ καλό πρόσωπο που μας έχει συνηθίσει τη φετινή σεζόν, έχοντας βέβαια απέναντί του μια ομάδα που εκπλήσσει ευχάριστα. Το δεύτερο γκολ για τον Ερμή ήρθε στο 83ο λεπτό, με το Σμυρνάκη, που μόλις είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ, για να έρθει πέντε λεπτά μετά ο συνήθης ύποπτος για τον Ερμή, Άκης Δήμος, και με ωραίο σουτ εκτός περιοχής να κλείσει το σκορ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Διαιτητής : Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί : Σωτηρίου Νεφέλη - Πολύζος Κώστας

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Σεϊμένης Στ., Χαϊντάρι, Θεμελής, Σιαπέρας (64' Σιαπάτης), Πανέτας, Πατήλας, Στασινός (82' Σμυρνάκης), Δήμος, Κατέρος, Λεκάνης (75' Δήμος Α.), Μήτσιος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Τάτσης, Μεγαδούκας, Βασιλείου, Κοντοδήμας, Παπαστράτος (56' Βάσιος), Αποστόλου, Ντούλας, Σιαφάκας Λ., Σιαφάκας Σ. (70' Ντάλλας), Παππάς (46' Μπόσμος)