Με ένα γκολ κι ένα αυτογκόλ ο ΑΟΚ Τζουμέρκων ήρθε ισόπαλος με την ΑΕΜ

Στα βροχερά σήμερα Τζουμέρκα, στο γήπεδο του Παλαιοκάτουνου, ΑΟΚ Τζουμέρκων και ΑΕ Μενιδίου αναδείχθηκαν ισόπαλοι, σε παιχνίδι για την 1η αγωνιστική των play-out της Α' ΕΠΣΑ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στο παιχνίδι, και πολύ νωρίς, από παράλληλη πάσα του Θανάση, ο Νούσιας έκανε την προβολή με τον Καραμπούλα να μπλοκάρει. Η ΑΕΜ απείλησε ξανά στο 20' με ένα σουτ του Μπαλάτσα που πέρασε άουτ, για να απαντήσει ο Στύλιος λίγο πριν τελείωσει το ημίχρονο με τον ίδιο τρόπο.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι που θέλανε μόνο νίκη για να πλησιάσουν στους 3 βαθμούς την ΑΕΜ και να αναπτερώσουν τις ελπίδες τους για παραμονή, στο 55' είχαν οριζόντιο δοκάρι από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντινίδη, πίσω από τη μεσαία γραμμή. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Κολιούλης έκανε καλό σουτ όμως η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. Στο 76ο λεπτό, ο Στύλιος έκλεψε τη μπάλα από τον Τσιάπαλη και από πλάγια θέση με σουτ νίκησε τον Μούτσιο για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι πάντως κατάφεραν να γλιτώσουν την ήττα στο 90', χάρη σε αυτογκόλ του Κωνσταντινίδη, ο οποίος μετά από παράλληλη πάσα του Θανάση, με προβολή έστειλε άθελά του τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Σιατής Κωνσταντίνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης): Καραμπούλας, Κουτρομάνης Η., Κωνσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Τσιμπλοκούκος, Κούρτης, Στύλιος, Διαμάντης, Κολοκύθας (68' Πλεύρης Ε.), Κοντοδήμας, Διονύσης Ν.

ΑΕ Μενιδίου (Μπαλάτσας): Μούτσιος, Μαλτέζος (77' Κασελούρης), Τσιάπαλης, Στασινός, Κάλλιας, Θανάσης, Μπαλάτσας, Οικονόμου, Νούσιας, Κολιούλης (68' Μπελής), Παντιώρας

Photo credit: Christos Alexopoulos