Η περιγραφή του αγώνα είναι μια προσφορά της καφετέριας :
Τηλ. 2681073333
        6974832212
Ώρες Delivery : 07:00-20:00
με τον καφέ δώρο το νερό

Δεύτερη σερί νίκη για τη Δόξα, η οποία ανέβηκε σε θέση απευθείας παραμονής, σε αντίθεση με την ΑΕ Μενιδίου που εκτός συγκλονιστικού απροόπτου θα διεκδικήσει την παραμονή της μέσω των αγώνων μπαράζ. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυναμικά και στο 16ο λεπτό άνοιξαν το σκορ. Ο Τσούμαλης μπήκε από τα αριστερά και βρήκε στο δεύτερο δοκάρι τον Βασιλάκη, ο οποίος πλάσαρε με τη μία, ο Μούτσιος απέκρουσε δύσκολα, όμως ο Σιλιόγκας πήρε το ριμπάουντ και από κοντά πέτυχε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια έχασαν σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσουν, όταν από μπαλιά του Θανάση, ο Παντιώρας βγήκε στην πλάτη της άμυνας, απέφυγε τον τερματοφύλακα, όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα προς την εστία.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 49ο λεπτό, όταν μετά από αδυναμία των αντίπαλων αμυντικών να διώξουν τη μπάλα, ο Νούσιας με σουτ βολίδα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Γαλάνη για το 1-1. Η Δόξα πήρε ξανά το προβάδισμα στο 67', όταν ο Σιλιόγκας μέσα από την περιοχή με φοβερό σουτ στο "Γ" έκανε το 2-1, έπειτα από πάσα του Τυρολόγου με το στήθος. Στα εναπομείναντα λεπτά η ΑΕΜ έψαξε και πάλι την ισοφάριση, όμως στο 78' ο Θανάσης αφού πέρασε από τα αριστερά όποιον βρήκε μπροστά του, είδε τον Γαλάνη να τον σταματά. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα ένα φάουλ του Μπαλάτσα που απέκρουσε ο Γαλάνης και ένα σουτ του Οικονόμου που κάπου κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.

Διαιτητής: Παπαδημητρίου Δονάτος  Βοηθοί: Τρομπούκης Γιώργος - Στούπας Παύλος

Δόξα Άρτας (Νίκου): Γαλάνης, Βελαέτης, Χαϊντάρι, Ρέντζιος, Τάγκας, Τσούμαλης (Μπιλιάλης), Αρτέμης, Τάτσης Δ., Σιλιόγκας, Βασιλάκης (Νάσης), Τυρολόγος

ΑΕ Μενιδίου (Μπαλάτσας): Μούτσιος, Μαλτέζος (60' Στασινός), Καλαμπούκης, Τσιάπαλης, Κάλλιας, Κασελούρης (75' Μετάι), Μπαλάτσας, Οικονόμου, Νούσιας, Παντιώρας, Θανάσης