Με το δεξί στη σεζόν η ΑΕΚΠ! (pics)

Με το δεξί ξεκίνησε τη σεζόν η ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών που επικράτησε με 3-0 του ΠΑΣ Κομμένου.

Δυναμικά μπήκε στη σεζόν, η ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών, που επικράτησε του ΠΑΣ Κομμένου, με 3-0 και προκρίθηκε στη Β' φάση του Κυπέλλου "Ηλίας Στύλιος". Οι γηπεδούχοι σημείωσαν τρία γκολ μέσα σε 15 αγωνιστικά λεπτά και καθάρισαν την πρόκριση κόντρα στο μαχητικό ΠΑΣ Κομμένου, που με τον κύριο Παπαχρήστο φέτος στο τιμόνι, ψάχνει το κάτι παραπάνω στο Πρωτάθλημα της Β' κατηγορίας. Η ΑΕΚΠ αφού απείλησε σε δύο περιπτώσεις, με τον Κόπανο να αντιδρά σωστά, άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό, όταν ο Παπαδόπουλος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ από πλάγια αριστερά, και με πλασέ στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα, έγραψε το 1-0 για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι βρήκαν και δεύτερο γκολ πριν την ανάπαυλα, "κόβοντας τα πόδια" του ΠΑΣ Κομμένου, και τελειώνοντας ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση. Η μπάλα από κακό διώξιμο πήρε ύψος στην περιοχή, ο Γιώτης από τη μη γνώριμη για τον ίδιο θέση του σέντερ φορ, έκανε τη γυριστή κεφαλιά πάσα, και ο Τσίρος με νέα κεφαλιά στη γωνία του Κόπανου, έγραψε το 2-0.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι βρήκαν νωρίς και τρίτο γκολ, όταν στην κόντρα επίθεση, ο Παπαδόπουλος και πάλι από αριστερά βρήκε χώρο, έκανε κάτι μεταξύ πλασέ και σέντρα προς τον Τσίρο, με την μπάλα να καταλήγει τελικά στο δοκάρι και στα δίχτυα, από την ενέργεια του επιθετικού της ΑΕΚΠ, για το τελικό 3-0. Φωτογραφικό υλικό αλλά και περισσότερες φάσεις και τα γκολ του παιχνιδιού, στο βίντεο του artagoal.gr by mario, με τα στιγμιότυπα του ματς, που θα ακολουθήσει αργότερα.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕ Κιρκιζατών Πλησιών (Παππάς) : Γιαννάκος, Χαϊντάρι Σ., Κωνσταντίνου (75' Μεγαδούκας), Νάκης (65' Μπέλλος), Μανιφάβας Στ., Ξυλογιάννης, Τσίρος, Νικοπολίδης (37' Σίμος), Γιώτης, Παπαδόπουλος, Βασιλάκης

ΠΑΣ Κομμένου (Παπαχρήστος) : Κόπανος, Ντάμας, Σερδενές (54' Κόρδας), Γεωργούλας, Νάτσιος Σ., Ρίζος, Κοσμάς, Φάκος, Κατσούλης, Κωσταδήμας, Ανδρέας