Νίκησε τον ΠΑΣ Ανέζα και εδραιώθηκε στην τετράδα η Καμπή

Έκανε το καθήκον της η ομάδα της Καμπής και χάρη στο στραβοπάτημα της ΑΕΚΠ στους Κωστακιούς αύξησε τη μεταξύ τους διαφορά στους τέσσερις βαθμούς, πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και μόλις στο 5ο λεπτό έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξουν το σκορ, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Παλιάτσου, ο Δήμος με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 21ο λεπτό, η ΑΕΚ είχε και νέο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νίκαρη, με τη μπάλα να χτυπά το οριζόντιο και στη συνέχεια να καταλήγει άουτ. Οι φιλοξενούμενοι στο α' μέρος απείλησαν με ένα καλό σουτ του Λ. Ρώσσιου που πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη, η είσοδος του Τσούμαλη έπαιξε καθοριστικό ρόλο ώστε οι γηπεδούχοι να φτάσουν στο τρίποντο της νίκης, καθώς αρχικά στο 58ο λεπτό, από εκτέλεση φάουλ του, ο Πλακιάς με κεφαλιά έκανε το 1-0, ενώ στο 83ο λεπτό, από μπαλιά του Σ. Σταμάτη στον Παλιάτσο, αυτός βρήκε τον Τσούμαλη στο πέναλτι που με σουτ έκανε το 2-0. Ενδιάμεσα, ο ΠΑΣ είχε μία ευκαιρία για να ισοφαρίσει, με τον Α. Παππά να σουτάρει, τη μπάλα να κοντράρει και τον Γεροδήμο έστω και δύσκολα να κρατά το μηδέν στην εστία του. Τελευταία καλή στιγμή στο ματς, μία απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουσιωτίτσα, με τη μπάλα να περνά λίγο άουτ και το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 2-0.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Βασίλα Φωτεινή - Βαρέλης Βασίλης

ΑΕ Καμπής (Γιάννος): Γεροδήμος, Σταματής Σ., Τζουμάκας Κ., Καλιακάτσος, Γόγολος, Παλιάτσος (89' Στούπας), Πλακιάς, Τζουμάκας Δ. (46' Τσούμαλης), Μουσιωτίτσας, Νίκαρης (73' Σταμάτης Σ.), Δήμος (92' Μαγγιώρος)

ΠΑΣ Ανέζα (Παπαγεωργίου): Ντούκας, Χουλιάρας Κ., Καραμέτσος, Μυτικιώτης, Παππάς Φ., Γεροκώστας (54' Νίκου), Παππάς Θ., Ρώσσιος Ε., Γκανάρας, Παππάς Α. (67' Μιχαηλίδης), Ρούμπος