Λευκή ισοπαλία για Ρακούν και Ολυμπιάδα

Στην ισοπαλία χωρίς τέρματα έμειναν τα Ρακούν και η Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής.

Στη λευκή ισοπαλία έμειναν τα Ρακούν με την Ολυμπιάδα στο μεταξύ τους ματς για την 6η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΑ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι στη βαθμολογία με ρεκόρ 1-3-2 και 6 βαθμούς έκαστη. Το ματς διεξήχθη στον ακατάλληλο αγωνιστικό χώρο του γηπέδου "Γεώργιος Γιολδάσης", που με τις πρώτες βροχές βαραίνει και δε γίνεται να παιχτεί ποδόσφαιρο, και σίγουρα πρέπει να βρεθεί μία λύση άμεσα για ένα γήπεδο, το οποίο είναι βιτρίνα για την πόλη, ακριβώς κάτω από τα ΚΤΕΛ. Στο πρώτο μέρος, οι φάσεις ήταν λιγοστές μπροστά στις δύο εστίες, με τα Ρακούν να έχουν δύο καλά σουτ με τους Τσιρώνη και Θεοδωρή, που αποσόβησε ο Τσουπράς, ενώ η Ολυμπιάδα είχε μία καλή φάση στο 24ο λεπτό, με τον Παπαγιάννη να εκτελεί φάουλ, όμως την κεφαλιά του Παχούλα να καταλήγει άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 54ο λεπτό, με τον Τσόλη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ, όμως το Μαλαμή να το νικά, ενώ τα Ρακούν απάντησαν στο 70ο λεπτό, όταν μετά από αναστάτωση στην άμυνα της Ολυμπιάδας, ο Ράικος έγινε κάτοχος της μπάλας, όμως σούταρε άουτ. Στο 74ο λεπτό, νέα κεφαλιά του Παχούλα κατέληξε λίγο άουτ, για την Αγ. Παρασκευή, ενώ στο τελευταίο πεντάλεπτο, οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή εκτέλεση φάουλ, με το Ράικο στο 85ο λεπτό να βλέπει τον Τσουπρά να διώχνει δύσκολα, ενώ ένα λεπτό μετά, ήταν σειρά του Μαλαμή να αποσοβήσει την απευθείας εκτέλεση του Τσόλη, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Βαρέλης Βασίλης - Αλευρή Κωνσταντίνα

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Μαλαμής, Κοντογιάννης, Μπίτζος, Ψωράκης, Ράικος, Μερκάι (89' Σκαλτσώνης), Μπούκας, Θεοδωρής, Λαυδαριάς (32' Πανέτας), Τσιρώνης, Μπαλτζώης

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Μαργώνης) : Τσουπράς, Παπαλάμπρος, Δήμος (70' Χασκής), Παχούλας, Μόγιας, Παπαγιάννης, Τσόλης, Πάνος (85' Τσόγκας), Δημητρίου (55' Νίκας), Νικόλαος, Ζιώρης (55' Αθανασίου)