Λευκή ισοπαλία για Ανέζα και Φιλέλληνες

Στο "μηδέν" έμειναν στην Ανέζα, η τοπική ομάδα κόντρα στους Φιλέλληνες Πέτα.

Λευκή ισοπαλία είχαμε στην Ανέζα, με την τοπική ομάδα να μένει χωρίς γκολ με το Πέτα. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο, με τους Φιλέλληνες να είναι ανώτεροι στο πρώτο μέρος, έχοντας ένα καλό σουτ του Ροβίνα στο 15', και ένα του Σταμάτη δέκα λεπτά μετά που έφυγαν άουτ. Από την πλευρά της η Ανέζα είχε ένα καλό σουτ που έφυγε άουτ, ενώ είχε και στο 35' μια παράλληλη μπαλιά του Παπαγεωργίου, που κατέληξε στο Ρούμπο, ο οποίος μπερδεύτηκε αν και ήταν σε καλή θέση και δεν τελείωσε τη φάση.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι είχαν μια σχετική ανωτερότητα, όμως οι Φιλέλληνες είχαν στο 65ο λεπτό μεγάλη ευκαιρία με το Ζιώρη να νικιέται σε τετ α τετ από τον Τσαμπά. Από την πλευρά του ο ΠΑΣ είχε ένα σουτ του Ντούλα εκτός περιοχής, που σταμάτησε όμως πάνω στον πολύ σταθερό Γεροδήμο. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίχτες λόγω δεύτερης κίτρινης που δέχτηκε ο Κολιός, με την Ανέζα να παίρνει μέτρα στο γήπεδο και στο 80ο λεπτό να έχει κεφαλιά του Ρούμπου από κοντά που έφυγε άουτ. Στην τελευταία φάση του ματς, το Πέτα αν και με δέκα απείλησε να πάρει το ματς, με το Σωτήρη Σταμάτη να σεντράρει και το Γούλα να αστοχεί με το κεφάλι, και το 0-0 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Γεωργούλας Βαλάντης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Αβραμίδης, Μητσαράς, Μυτικιώτης, Μπαλάγκας, Σιώζος (70' Τσαμπάς), Ζώης, Ρούμπος, Ντούλας, Κοτρότσιος, Παπαγεωργίου

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Βασίος, Γούλας, Κολιός, Γρούμπας, Τσιγαρίδας, Αθανασιάδης (72' Σερβετάς),  Σταμάτης Γ. (88' Νίκου), Κώστας (46' Ζιώρης), Σταμάτης Σ., Ροβίνας