Με το δεξί στα play-off ο Αχιλλέας Νεοχωρίου

Διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Νεοχωρίου ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής των play-off της Β' ΕΠΣ Άρτας, ανάμεσα στον γηπεδούχο Αχιλλέα και τον φιλοξενούμενο ΠΑΣ Κομμένου, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με τελικό σκορ 2-0.

Στο αγωνιστικό κομμάτι του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 18ο λεπτό, όταν έπειτα από κάθετη του Πλακιά, ο Βαγγέλης Δήμου έκανε το 1-0. Στο 33ο λεπτό ο Δήμου από σκόρερ έγινε δημιουργός, και αφού πέρασε δύο παίκτες γύρισε παράλληλα στον Κωσταδήμα που σε κενή εστία έγραψε εύκολα το 2-0. Λίγο αργότερα ο Αχιλλέας έφτασε κοντά σε ακόμη ένα γκολ, όμως έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Κωσταδήμα και απόκρουση του Κόπανου, ο Πλακιάς στην επαναφορά σούταρε όμως έβγαλε πάνω στη γραμμή ο αντίπαλος αμυντικός. Οι φιλοξενούμενοι στο α' μέρος είχαν δύο σουτ με τους Κατσούλη και Χρήστο Νάτσιο τα οποία όμως πέρασαν άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πετύχουν κάποιο τέρμα και να επιστρέψουν στο ματς κυρίως μέσω στημένων φάσεων, όμως δεν κατάφεραν, ενώ η αποβολή του Πάνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 65ο λεπτό δυσκόλεψε ακόμη περισσότερο την προσπάθειά τους, με αποτέλεσμα το 2-0 να παραμείνει μέχρι το σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή Καλιακάτσο.

Διαιτητής: Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Βάτος Παναγιώτης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Αχιλλέας Νοεχωρίου (Παπαχρήστος): Οικονόμου, Αρτένις, Τολιάκης (Πάνος), Κοντούρης, Γιαννούλης, Πλακιάς, Κολιογιάννης, Στόγια, Κωσταδήμας, Κολιός (Σιαπέρας), Δήμου

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Πάνος, Κοντογιάννης, Χαλκιάς (46' Παπαχρήστος), Πανακούλιας, Λάμπρος (66΄ Κόρδας), Παππάς, Νάτσιος Χ., Νάτσιος Δ., Κατσούλης (79΄ Κοσμάς), Γιαννούλης