Εύκολα την Ακροποταμιά το Κλειδί

Δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Ακράτητου ο ΑΟ Κλειδίου, με 3-0.

Συνέχεια στις νίκες του έδωσε το Κλειδί, παραμένοντας εύκολα στην πρωτοπορία της Β' ΕΠΣΑ, επικρατώντας εύκολα με 3-0 του Ακράτητου. Στο 16ο λεπτό, ο Μίγδος άγγιξε το γκολ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι έπειτα από το σουτ που επιχείρησε. Στο 20ο και στο 23ο λεπτό, ήταν σειρά του Στέφανου Δήμου να απειλήσει, όμως οι προσπάθειές του ήταν άστοχες. Τελικά, το 1-0 ήρθε στο 37ο λεπτό, όταν έπειτα από μπαλιά του Βασιλάκη, ο Φελέκης τελείωσε τη φάση εύστοχα. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη, όταν Ρούσσας και Μίγδος συνδυάστηκαν, η μπάλα έφτασε στο Στέφανο Δήμο που πλάσαρε για το 2-0

Στο δεύτερο μέρος, το Κλειδί ήταν και πάλι πιο επιθετικό, έχοντας αρκετές ευκαιρίες για το 3-0, με τον Ακράτητο να απειλεί με ένα σουτ πάνω από τα δοκάρια, για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ στο 84ο λεπτό, όταν έπειτα από προσπάθεια του Βασιλάκη και ασθενή απόκρουση, ο επερχόμενος Πάνος Δήμος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 90ο λεπτό, ο Στέφανος Δήμος είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του όμως σημάδεψε το δοκάρι, με το σκορ να παραμένει στα επίπεδα του 3-0.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κωνσταντίνος - Στούπας Παύλος

ΑΟ Κλειδίου (Μανιφάβας Αχ.) : Μανιφάβας Δ., Δήμος Π-Α.. (80' Νούτσος), Μανιφάβας Β. (85' Κοίλιας), Σταμούλης, Μανιφάβας Στ., Δήμος Στ. (58' Κατσαρός), Φελέκης, Βασιλάκης, Δήμος Π., Ρούσσας (73' Χάρος), Μίγδος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σεϊμένης, Μπίτζος (46' Τατσιόπουλος), Μήτσιος, Τσώλης, Εμιριάν (50' Κώστας), Βαγγελής, Κοσμάς, Παππάς (78' Κοντογιάννης), Κρίκας, Λούλο