Χωρίς πρόβλημα ο Δίας τα Ρακούν

Δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει των Ρακούν ο Δίας, με το ευρύ 5-0.

Με το δεξί μπήκε στη νέα χρονιά ο Δίας Κωστακιών, που επικράτησε εύκολα με 5-0 των Ρακούν. Το 1-0 σημείωσε στο 26ο λεπτό, ο Μούστο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μίκροβας υποδέχτηκε πάσα του Γκουσάιλα, και με πλασέ έγραψε το 2-0 για το Δία, βάζοντας γερές βάσεις για τη νίκη του Δία. Ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα, ο Δίας καθάρισε την υπόθεση νίκη, όταν έπειτα από κόρνερ του Μίκροβα, η μπάλα πέρασε από όλους και έφτασε στο Ματσούκα που από κοντά έγραψε το 3-0.

Στο 56ο λεπτό, ήταν σειρά του Γκουσάιλα να γράψει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ, όταν έπειτα από πάσα του Κοξιά, πλάσαρε για το 4-0. Στο 80ο λεπτό, ο Χεμπέγια πλησίασε στο 5-0, όμως σημάδεψε το δοκάρι, για να διαμορφωθεί το τελικό σκορ τρία λεπτά πριν το τέλος, με το Μίκροβα με ατομική ενέργεια και σουτ να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης - Αλευρή Κωνσταντίνα

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Μπόκος, Μπούκας (70' Κοξιάς), Χεμπέγια, Τσιώλης (74' Βασιλάκης), Σίμος, Παπαστάθης (70' Μπακόλας), Μούστο, Τσιτώνης, Γκουσάιλα, Ματσούκας (46' Μπολιεράκης), Μίκροβας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ράμμος (15' Παλιούρας), Μακρής, Κοντογιάννης, Μπασιαδήμας, Μαρκοστάμος, Καραγκούνης, Σιαφάκας Στ., Σιαφάκας Λ., Καλατζής, Σακκάς