Καθαρή νίκη για τη Φιλοθέη κόντρα στα Τζουμέρκα (pics)

Με 3-0 επικράτησε του ΑΟΚ Τζουμέρκων, ο ΑΟ Φιλοθέης, και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πήρε η ομάδα της Φιλοθέης, που αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες, κόντρα στον επίσης ελλιπή ΑΟΚ Τζουμέρκων, του οποίου και επικράτησε με 3-0. H Φιλοθέη άνοιξε το σκορ, στο 23ο λεπτό, όταν από σέντρα του Ζώη, ο Στ. Κατσιγιάννης με σουτ έγραψε το 1-0. Οι γηπεδούχοι, πήραν σαφές προβάδισμα πρόκρισης λίγο πριν την ανάπαυλα, στο 41ο λεπτό, όταν μετά από ωραία ενέργεια του Κύρκου, ο Καραγιάννης με σουτ έξω από την περιοχή, νίκησε το Βόιδαρο γράφοντας το 2-0. Ο ΑΟΦ είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και έφτασε κοντά σε τρίτο γκολ, στο 75ο λεπτό, όμως μετά από προσπάθεια και σέντρα του Ζώη, ο Πουλιάνος έχασε μεγάλη ευκαιρία, από προφανή θέση για γκολ. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με τη συμπλήρωση 90 λεπτών, με τον Κύρκο, να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα, σε ανυπεράσπιστη εστία, μετά από παράλληλο γύρισμα του Μπακοχρήστου.

Διαιτητής : Καραγιάννης Θοδωρής  Βοηθοί : Σιατής Κωνσταντίνος - Σαρλής Χρήστος

ΑΟ Φιλοθέης (Σιαπέρας) : Κατσαντούλας, Λαζανάς (71' Γόγαλης), Ευθυμίου, Κατσιγιάννης Β., Γκαρτζονίκας, Πουλιάνος, Ζώης (71' Μπακοχρήστος Θ.), Γιαννούλης Δ., Κατσιγιάννης Στ., Καραγιάννης, Κύρκος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος) : Βόιδαρος, Κουτρομάνης, Κούρτης, Ψυχογιός, Θανάσης, Κατσάνος Π., Κουτρομάνης Κ., Σπανός (60' Κόρρας), Πλεύρης Δ., Χάρος, Αλειφτήρας