Εύκολα τα Ρακούν ο ΠΑΣ Κομμένου

Νέα νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου, ο οποίος διατηρήθηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Άνετη νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου στο γήπεδο του Λουτροτόπου απέναντι στα Ρακούν, ο οποίος παρέμεινε στη δεύτερη θέση και πλέον περιμένει να υποδεχθεί την τελευταία αγωνιστική, τον πρωταθλητή Αία Ράχης, με στόχο να τον υποχρεώσει στην πρώτη του ήττα φέτος και να εξασφαλίσει την θέση που υπό προϋποθέσεις μπορεί να οδηγήσει στην Α' κατηγορία. Βέβαια τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά για την ομάδα του Κομμένου στο θέμα της διεκδίκησης του πρωταθλήματος, κυρίως αν είχε καλύτερα αποτελέσματα απέναντι στον 6ο της βαθμολογίας Αστέρα Ρόκκα, ο οποίος του έκοψε 5 από τους 14 βαθμούς (οι υπόλοιποι είναι από την ήττα στη Ράχη και οι δύο ήττες από τον ΑΟ Αγ. Αναργύρων).

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν ιδανικά στην αναμέτρηση και άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό, με τον Διονύση Νάτσιο από θέση τετ-α-τετ να κάνει το 1-0. Στη συνέχεια ο ΠΑΣ δημιούργησε πολλές ευκαιρίες για δεύτερο τέρμα, με το 2-0 να έρχεται στο 40ο λεπτό, με καταπληκτικό σουτ στην κίνηση του Βασίλη Κοσμά, έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Κομμένου σφράγισε τη νίκη στο 55ο λεπτό, με κεφαλιά του Κατσούλη ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Παππά. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 76ο λεπτό ο Γεωργούλας σε κενή εστία, σε φάση έπειτα από παράλληλο γύρισμα του Δ. Νάτσιου. Σημαντικές ευκαιρίες για περισσότερα τέρματα χάθηκαν από τους Ντάμα, Πανακούλια και Κοντογιάννη, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να ανταγωνιστούν τους αντιπάλους τους και σε συνδυασμό με την νίκη των Σελλάδων στα Τζουμέρκα, να υποχωρούν στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, την οποία δύσκολα θα αποφύγουν.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Σκαμπαρδώνης Παναγιώτης - Βουρλόκας Ζαχαρίας

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης - Κωσταδήμας): Κόπανος, Κόρδας, Τολιάκης, Κοντογιάννης, Πανακούλιας, Κοσμάς Β. (72' Νάτσιος Ε.), Παππάς, Κατσούλης, Ντάμας (51' Κοσμάς Ν. / 72' λ.τρ. Μαγγιώρος), Νάτσιος Δ., Γεωργούλας

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος Γ.): Πεπώνης, Ράικος, Δήμος (55' Μαρκοστάμος), Κοντογιάννης (73' Κοσσυβάκης), Μπούκας (80' Αγόρος), Μερκάι, Καρέζος Κ. (73' Κωστής), Τσιρώνης, Πολίτης (80' Μουσαβερές), Τσαμπούλας, Ψωράκης